სატრანსფერო სიახლეები
არქივის კალენდარი
ევრობასკეტ 2013-ის შესარჩევი ტურნირის კალენდარი
15:23 15-08-2012
სტარტი აიღო 2013 წლის ევრობასკეტის შესარჩევმა ტურნირმა. რეგლამენტის მიხედვით, 31 გუნდი 6 ჯგუფად არის დაყოფილი. სლოვენიაში გაემგზავრება 12 ნაკრები, რომლებიც ჯგუფებში პირველ ორ ადგილს დაიკავებენ; აგრეთვე - ოთხი საუკეთესო მესამეადგილოსანი.

ამ მომენტისთვის ცნობილია ძირითადი ტურნირის რვა მონაწილე - ესპანეთი, საფრანგეთი, რუსეთი, მაკედონია, ლიტვა, საბერძნეთი, ბრიტანეთი და სლოვენია.

A ჯგუფი
სერბეთი
ისრაელი
ესტონეთი
სლოვაკეთი
ჩერნოგორია
ისლანდია

14 აგვისტო
ისლანდია-სერბეთი

15 აგვისტო
ჩერნოგორია-ისრაელი
ესტონეთი-სლოვაკეთი

18 აგვისტო
სლოვაკეთი-ისლანდია
სერბეთი-ჩერნოგორია
ისრაელი-ესტონეთი

21 აგვისტო
სლოვაკეთი-სერბეთი
ისლანდია-ისრაელი
ესტონეთი-ჩერნოგორია

24 აგვისტო
სლოვაკეთი-ისრაელი
სერბეთი-ესტონეთი
ჩერნოგორია-ისლანდია

27 აგვისტო
სლოვაკეთი-ჩერნოგორია
ისლანდია-ესტონეთი

28 აგვისტო
ისრაელი-სერბეთი

30 აგვისტო
სლოვაკეთი-ესტონეთი
სერბეთი-ისლანდია
ისრაელი-ჩერნოგორია

2 სექტემბერი
ისლანდია-სლოვაკეთი
ესტონეთი-ისრაელი
ჩერნოგორია-სერბეთი

5 სექტემბერი
სერბეთი-სლოვაკეთი
ჩერნოგორია-ესტონეთი
ისრაელი-ისლანდია

8 სექტემბერი
ისლანდია-ჩერნოგორია
ესტონეთი-სერბეთი
ისრაელი-სლოვაკეთი

11 სექტემბერი
სერბეთი-ისრაელი
ესტონეთი-ისლანდია
ჩერნოგორია-სლოვაკეთი

B ჯგუფი
გერმანია
ბულგარეთი
აზერბაიჯანი
ლუქსემბურგი
შვედეთი

15 აგვისტო
ლუქსემბურგი-აზერბაიჯანი
ბულგარეთი-შვედეთი

18 აგვისტო
გერმანია-ლუქსემბურგი
აზერბაიჯანი-ბულგარეთი

21 აგვისტო
ბულგარეთი-გერმანია
შვედეთი-აზერბაიჯანი

24 აგვისტო
ლუქსემბურგი-ბულგარეთი
გერმანია-შვედეთი

27 აგვისტო
შვედეთი-ლუქსემბურგი
აზერბაიჯანი-გერმანია

30 აგვისტო
შვედეთი-ბულგარეთი
აზერბაიჯანი-ლუქსემბურგი

2 სექტემბერი
ლუქსემბურგი-გერმანია
ბულგარეთი-აზერბაიჯანი

5 სექტემბერი
გერმანია-ბულგარეთი
აზერბაიჯანი-შვედეთი

8 სექტემბერი
შვედეთი-გერმანია
ბულგარეთი-ლუქსემბურგი

11 სექტემბერი
გერმანია-აზერბაიჯანი
ლუქსემბურგი-შვედეთი

C ჯგუფი
ხორვატია
უკრაინა
ავსტრია
კვიპროსი
უნგრეთი

15 აგვისტო
უკრაინა-უნგრეთი
კვიპროსი-ავსტრია

18 აგვისტო
ავსტრია-უკრაინა
ხორვატია-კვიპროსი

21 აგვისტო
უნგრეთი-ავსტრია
უკრაინა-ხორვატია

24 აგვისტო
კვიპროსი-უკრაინა
ხორვატია-უნგრეთი

27 აგვისტო
უნგრეთი-კვიპროსი
ავსტრია-ხორვატია

30 აგვისტო
უნგრეთი-უკრაინა
ავსტრია-კვიპროსი

2 სექტემბერი
უკრაინა-ავსტრია
კვიპროსი-ხორვატია

5 სექტემბერი
ხორვატია-უკრაინა
ავსტრია-უნგრეთი

8 სექტემბერი
უკრაინა-კვიპროსი
უნგრეთი-ხორვატია

11 სექტემბერი
ხორვატია-ავსტრია
კვიპროსი-უნგრეთი

D ჯგუფი
საქართველო
ბოსნია
ჰოლანდია
რუმინეთი
ლატვია

15 აგვისტო
რუმინეთი-ჰოლანდია
ბოსნია-ლატვია

18 აგვისტო
საქართველო-რუმინეთი
ჰოლანდია-ბოსნია

21 აგვისტო
ლატვია-ჰოლანდია
ბოსნია-საქართველო

24 აგვისტო
რუმინეთი-ბოსნია
საქართველო-ლატვია

27 აგვისტო
ჰოლანდია-საქართველო
ლატვია-რუმინეთი

30 აგვისტო
ჰოლანდია-რუმინეთი
ლატვია-ბოსნია

2 სექტემბერი
რუმინეთი-საქართველო
ბოსნია-ჰოლანდია

5 სექტემბერი
საქართველო-ბოსნია
ჰოლანდია-ლატვია

8 სექტემბერი
ლატვია-საქართველო
ბოსნია-რუმინეთი

11 სექტემბერი
რუმინეთი-ლატვია
საქართველო-ჰოლანდია

E ჯგუფი
ფინეთი
პოლონეთი
შვეიცარია
ალბანეთი
ბელგია

15 აგვისტო
პოლონეთი-ბელგია
ალბანეთი-შვეიცარია

17 აგვისტო
ფინეთი-ალბანეთი

18 აგვისტო
შვეიცარია-პოლონეთი

21 აგვისტო
პოლონეთი-ფინეთი
ბელგია-შვეიცარია

24 აგვისტო
ფინეთი-ბელგია
ალბანეთი-პოლონეთი

27 აგვისტო
შვეიცარია-ფინეთი
ბელგია-ალბანეთი

30 აგვისტო
შვეიცარია-ალბანეთი
ბელგია-პოლონეთი

2 სექტემბერი
პოლონეთი-შვეიცარია
ალბანეთი-ფინეთი

5 სექტემბერი
ფინეთი-პოლონეთი
შვეიცარია-ბელგია

8 სექტემბერი
პოლონეთი-ალბანეთი
ბელგია-ფინეთი

11 სექტემბერი
ფინეთი-შვეიცარია
ალბანეთი-ბელგია

F ჯგუფი
თურქეთი
იტალია
ჩეხეთი
ბელარუსი
პორტუგალია

15 აგვისტო
ბელარუსი-ჩეხეთი
იტალია-პორტუგალია

18 აგვისტო
თურქეთი-ბელარუსი
ჩეხეთი-იტალია

21 აგვისტო
იტალია-თურქეთი
პორტუგალია-ჩეხეთი

24 აგვისტო
ბელარუსი-იტალია
თურქეთი-პორტუგალია

27 აგვისტო
ჩეხეთი-თურქეთი
პორტუგალია-ბელარუსი

30 აგვისტო
ჩეხეთი-ბელარუსი
პორტუგალია-იტალია

2 სექტემბერი
ბელარუსი-თურქეთი
იტალია-ჩეხეთი

5 სექტემბერი
ჩეხეთი-პორტუგალია
თურქეთი-იტალია

8 სექტემბერი
იტალია-ბელარუსი
პორტუგალია-თურქეთი

11 სექტემბერი
ბელარუსი-პორტუგალია
თურქეთი-ჩეხეთი

ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"
მკითხველის კომენტარები (0)
კომენტარი ჯერ არ გაკეთებულა.