<p>საქართველოს კალათბურთის ეროვნული ფედერაციის მიერ შემუშავებულ პროგრამას შეუერთდა აჭარის კალათბურთის რეგიონალური ფედერაცია <br> საქართველოს კალათბურთის ეროვნული ფედერაციის მიერ შემუშავებულ პროგრამას შეუერთდა აჭარის კალათბურთის რეგიონალური ფედერაცია.</p><p>ორწლიანი მუშაობის შემდეგ კალათბურთის განვითარების პროგრამაზე მუშაობა საქართველოს კალათბურთის ეროვნულმა ფედერაციამ მიმდინარე წელს დაასრულა და მისი განხორციელება რეგიონებიდან დაიწყო.</p><p>კახეთის, შიდა ქართლის და სამეგრელოს კალათბურთის ფედერაციების შემდეგ აღნიშნულ პროგრამას აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის კალათბურთის ფედერაციაც შეუერთდა.</p><p>საქართველოს ეროვნულ და აჭარის რეგიონალურ კალათბურთის ფედერაციებს შორის პროგრამის ფარგლებში თანამშრომლობა მემორანდუმის გაფორმებით გამყარდა.</p><p>დოკუმენტს ხელი საქართველოს კალათბურთის ეროვნული ფედერაციის პრეზიდენტმა <strong>მიხეილ გაბრიჩიძემ</strong> და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტმა გოდერძი კორძაძემ მოაწერეს.</p><p>მემორანდუმის ფარგლებში, მხარეებს შორის იგეგმება თანამშრომლობა რეგიონში კალათბურთის განვითრებისა და მისი პოპულარიზაციის მხრივ.</p><p>თანამშრომლობა მიზნად ისახავს რეგიონში სპორტის ამ სახეობაში ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას, სახსრების მოზიდვასა და მათ რაციონალურად გადანაწილებას, რათა აჭარაში კალათბურთი ყველა მოზარდისთვის ხელმისაწვდომი გახდეს.</p><p>შესაბამისად, არ მოხდეს ნიჭიერი ახალგაზრდების თვალთახედვის არეალს მიღმა დარჩენა და ამ რეგიონის საკალათბურთო რესურსი და პოტენციალი მაქსიმალურად იქნეს ათვისებული.</p><p><strong></p><p>მომზადებულია gbf.ge-ს მიხედვით</strong></p>
რატომ არია აჭარა ისევ ავტონომიური რესპუბლიკა. კიდევ საბჭოთა კავშირში ვცხოვრობთ? მაშინ მივეცეთ საქართველოს ყველა ნაწილს ავტონომიურობა და დავისვენეოთ. თან ურქებს თვალი უჭირავთ აჭარაზე და თავისად თვლიან რომ ჰკითხო