<p>"ბეითარისა" და "ჩიხურას" პირველი ტაიმი 0:0 დასრულდა <br> ევროპა ლიგის პირველი ეტაპის განმეორებითი მატჩის პირველი ტაიმი "ბეითარსა" და "ჩიხურას" შორის უგოლოდ დასრულდა.</p><p>ამ გუნდების პირველი შეხვედრა თბილისში მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე 0:0 დასრულდა და საჩხერელთა მწვრთნელმა სოსო ფრუიძემ თქვა, რომ მეტოქე ბევრ შეცდომებს უშვებდა და მათ გამოყენებას შეეცდებოდა.</p><p>ამ შეხვედრას იერუსალიმში დიდი ინტერესი არ გამოუწვევია, 33 500-იან სტადიონზე თავისი გუნდის მხარდასაჭერად ბევრი გულშემატკივარი არ მისულა.</p><p>მასპინძლები როგორც მოსალოდნელი იყო უპირატესობას ფლობდნენ, უტევდნენ, "ჩიხურა" კი კონტრიერიშებით პასუხობდა. 33-ე წუთზე "ბეითარის" თავდამსხმელის სილვესტრის დარტყმული ბურთი ხარიხას მოხვდა. ტაიმის ბოლოს ჩვენმა გუნდმა თამაში გაათანაბრა, შეუტია კიდეც, თუმცა უშედეგოდ.</p><p>იერუსალიმი. "ტედი მალჩა"</p><p><strong>ბეითარი - ჩიხურა 0:0</strong></p><p>ბეითარი: ნიტცანი, კუელარი, სიროსტეინი, კაჰილა, პელეგი, ზაჰავი, საბო, კრიეფი, ინბრუმი, სილვესტრი, ვერედი</p><p>ჩიხურა: ჰამზიჩი, მაისაშვილი, ჩიკვაიძე, მირცხულავა, მეგრელიშვილი, ჩიტეიშვილი, დობროვოლსკი, ლექვთაძე, მარკოზაშვილი, ბიღრიძე, გაბედავა</p>
შენს გუმანს გაუმარჯოს დათო,მაგრამ ამ ხალხმა მე მგონი სადღაც უყურა თამაშს,მე კი ვერსად ვერაფერი ვიპოვე.იქნება ახლა მაინც გვითხრან,სად უყურეს.რაკი გოლები გვაჩვენეს,ესე იგი რეპორტაჟიც ყოფილა სადღაც.ჩიხურას კი ვულოცავ ამ გამარჯვებას,რომელიც წყალივით სჭირდებოდა ქართულ ფეხბურთს.ამ ბიჭებმა ყველას თვალნათლივ აჩვენეს,რომ მიუხედავად სიღარიბისა,ხასიათის და შემადგენლობის სტაბილურობის ხარჯზე,შესაძლოა უფრო მეტს მიაღწიო,ვიდრე ერთი კვირის შეკრებილმა,თუნდაც უფრო ძლიერი ფეხბურთელებით დაკომპლექტებულმა, ვითომ გუნდმა.ქართულმა გუნდებმა უკვე 8 ქულა აიღეს და თუ 4 მონაწილეზე გავყოფთ,უკვე სარეიტინგო 2 ქულა გამოდის.ჩიხურა და ტორპედო აგრძელებენ გამოსვლას და იმედია,კიდევ აიღებენ ქულებს,რაც დაგვეხმარება კიდევ უფრო მაღლა ავიწიოთ ქვეყნის რეიტინგი და სულ მთლად წყალწაღებულების სიიდან დავაღწიოთ თავი.წარმატებებს ვუსურვებ ორივე გუნდს მომდევნო მატჩებში.იმედია, იმ დროისათვის, ქუთაისელებიც მოასწრებენ უფრო კარგად შეკვრას.