<p>საქართველოს პირველმა ჩოგანმა ნიკოლოზ ბასილაშვილმა,ჰამბურგის ტურნირზე მორიგი სენსაცია მოახდინა და 1/4-ფინალში გავიდა.</p><p>ამჯერად, ნიკოლოზმა ურუგვაელი პაბლო კუევასის ბარიერი ორ სეტში - 7:6, 6:4 დაძლია.</p><p>არადა, იყო დიდი შანსი იმისა, რომ ჩვენებურს პირველი სეტი დაეთმო. ტაი-ბრეიკზე ის 1:6 მარცხდებოდა, მაგრამ ზედიზედ 7 ქულა აიღო და 8:6 გაიმარჯვა.</p><p>მეორე სეტში მან ურუგვაელს ჩაწოდება ერთხელ წაართვა, რაც შეხვედრის მოსაგებად საკმარისი აღმოჩნდა.</p><p>ბასილაშვილის ანგარიშზე 5 ეისი და 4 ორმაგი შეცდომა დაფიქსირდა. მან კუევასთან ურთიერთდაპირისპირებებში წონასწორობა აღადგინა და ანგარიში 1:1 გახადა.</p><p>1/4-ფინალში გასვლით ნიკოლოზი რეიტინგში საგრძნობლად წაიწევს წინ. ის ამჟამად 81-ე საფეხურზე იმყოფება, თუმცა 68-ე ადგილამდე აღზევება უკვე გარანტირებული აქვს.</p><p>მეოთხედფინალში ბასილაშვილის მეტოქის ვინაობას პაბლო კარენო ბუსტასა და ალიაჟ ბედენეს მატჩი გაარკვევს, რომელიც ამ წუთებში მიმდინარეობს.</p><p><p><br></p>
ეგრე რა!ასე არა სჯობია?
დაწერეთ ვრცლად რამდენი გამოიმუშავა რამდენი სარეიტინგო ქულა მიიღო რაარის საპრიზო ფონდი.......... მოკლედ ერთ სრულ სტადიას ვერ ნახავ რა რაიქნება დაწეროთ სრულყოფილად
ყოჩაღ ნიკოლოზ!!! ტაიბრეიკზე 1:6 დაქაჩვა და მოგება მარტივი არ არის!!! ანუ იბრძოლა და მოიგო!!! ბრავო!!!