<p>7 აპრილს ანტალიის გრანდ პრის მეორე საშეჯიბრო დღე მიმდინარეობს, სადაც მედლის მოპოვების შანსი სამ ქართველ ძიუდოისტს აქვს.</p><p><p><p>90 კგ. წონით კატეგორიაში <strong>ავთანდილ ჭრიკიშვილი </strong>ნახევარფინალურ ორთაბრძოლას თურქ მიქაილ ოზერლერთან გამართავს, მეორე ნახევარფინალური შეხვედრა კი <strong>გიორგი პაპუნაშვილსა </strong>და ებრაელ იტეი გოლანს შორის გაიმართება.</p><p>არის შანსი, რომ ოქროს მედლისთვის ერთმანეთს ქართველი ფალავნები დაუპირისპირდნენ.</p><p>მძიმე წონით კატეგორიის ფინალში კი <strong>ლევან მატიაშვილი </strong>გავიდა, რომელიც ჰოლანდიელ როი მეირს დაუპირისპირდება.</p><p>გიორგი ქავთარაძე პირველივე ეტაპზე რუს ინალ ტასოევთან დამარცხდა.</p></p></p><p><p><p> <p><div style="text-align: center;"><span style="color: #3366ff;"><span style="font-size: medium;"><strong>გოგონები</strong></p><p></span></span></p></p> <strong>მარიამ ჭანტურიამ</strong> 70 კგ. წონით კატეგორიის პირველ შეხვედრაში ამერიკელი ჩანდალ რაითი დაამარცხა, თუმცა შემდეგ სლოვენიელ ანკა პოგაცნიკთან დამარცხდა და გათამაშებას გამოეთიშა.</div></p></p><p><p><p><strong>სოფიო სომხიშვილი</strong> კი მძიმე წონით კატეგორიის პირველივე ორთაბრძოლაში ესპანელ სარა ალვარესთან დამარცხდა.</p><p><p></p></p><br></p>