<p><p><p>2 ნოემბერს, ბუდაპეშტში მიმდინარე მსოფლიოს 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობაში ლევან ქავჟარაძემ (63 კგ), გურამ ხეცურიანმა (87 კგ) და ზვიად პატარიძემ (130 კგ) ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.</p></p></p><p><p><p>ქავჟარაძე ახლოს იყო ჩემპიონობასთან, ფინალში ირანელ დალხანის ამარცხებდა (6:2), მაგრამ სამწუხაროდ, ბოლოს გაშვებული გდებით დასანანი მარცხი განიცადა.</p></p></p><p><p><p>ხეცურიანმა ფინალი უკრაინელ სემიონ ნოვიკოვთან 1:6 წააგო.</p></p></p><p><p><p>პატარიძემ კი გუშინ მიღებული ხელის ტრამვის გამო ვეღარ შეძლო ფინალში ირანელ ალიაკბარ იოსოფიაჰმადჩალითან ჭიდაობა.</p></p></p><p><p><p>გიორგი მელიამ (97 კგ) ბელარუსი კამინსკი 5:1 დაამარცხა და ფინალში ფინელ სავოლაინენს შეხვდება.</p><p>აივენგო რიკაძე (82 კგ) ხვალ ბრინჯაოს მედლისათვის იჭიდავებს. რამაზ ზოიძე (72 კგ) დამაშვიდებელი წრიდან გააგძელებს ბრინჯაოსთვის ბრძოლას.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ჩხარტიშვილს მართლა არანაირი პერსპექტივა არა აქვს თუ არ მოუმატა ვარჯიშს ,არც სანაკრებო არის , პატარიძეს- ასე ვფიქრობდი, მაგრამ ბოლოს ძალიან უჭირს, თვით თავის წლოვანებში-ც კი, ერთ დონეზე დარჩა და აღარ ,,იზრდება,, არ-ც ფიზიკურად და არც გამძლეობით, არა მგონია დიდებში რამე შეძლოს- ოლიმპიადისათვის ქაიას-თან და მისთანებთან მოგებისათვის და საერთოდ ბიჭებს -ყველა სახის ჭიდაობაში - ს პ ე ს - მომზადება ჭირდებათ, არა მარტო- ფიზიკა- გამძლეობა, ფსიქოლოგიურად და სტრატეგიულად , თორე მე-3-ე ადგილებს ვ ე რ ავცდებით!
ეს ჩხარტიშვილი რატომ დაყავთ ყველა ტურნირზე ვერ მივხვდი, იქნება ვინმემ გამახსენოთ მაგის მოგებული ერთი შეხვედრა? ჭ-კლასის რუმინელთან რომ დათმობ შეხვედრა რა გინდა ეროვნულ ნაკრებში? იქნება აწიოთ წურწუმია მაგ წონაში ეგ ხომ ოლიმპირი წონაა. იაკობ ქაჯაიას პატივს ვცემ მაგრამ ოლიმპიადაზე პატარიძემ უნდა იჭიდავოს მაგაში მემგონი ყველა ჭიდაობის გულშემატკივარი დამეთანხმება.
antoni
იქნება მოგვაწოდოთ იმფორმაცია პატარიძის მდგომარეობაზე, ოლიმპიური წელი მოდის და მისგან მხოლოთ ოქროს ველოდებით!