<p><p><p>28 ივნისს ლონდონში წლის მესამე დიდი სლემი, უიმბლდონი აიღებს სტარტს. უკვე ცნობილია, რომ ძირითად ბადეში იქნება ნიკოლოზ ბასილაშვილი, რომელიც განთესილთა შორის მოხვდა.</p></p></p><p><p><p>ჯერჯერობით უცნობია, თუ ვინ იქნება ქართველის მეტოქე, მაგრამ ვინაიდან და რადგანაც ის განთესილი იქნება, წესით, საწყის მატჩებში რთული დაპირისპირება არ უნდა მოუწიოს.</p></p></p><p><p><p>ნიკამ უარი თქვა ისტბურნის ტურნირში მონაწილეობაზე, რადგან ჰალეში რუბლიოვთან შეხვედრაში მცირე ტრავმა მიიღო და მისი გამიზეზება არ უნდოდა.</p></p></p><p><p><p>კიდევ ერთი ჩვენებური, რომელიც უეჭველად ტურნირის ძირითად ბადეში იქნება, ოქსანა კალაშნიკოვაა. მოგეხსენებათ, ის წყვილებში ასპარეზობს და ვისთან ერთად იქნება ის შეამხანაგებული ამ სლემზე, ჯერჯერობით უცნობია.</p></p></p><p><p><p>ძირითად ბადეში მოხვედრას ეცდებიან მარიამ ბოლქვაძე და ეკატერინე გორგოძეც.</p></p></p><p><p><p>პირველი მათგანის მეტოქე 24 წლის რუსი ვარვარა ფლინკი იქნება, რომელიც მსოფლიო რეიტინგში 197-ე პოზიციას იკავებს. დაპირისპირება ხვალისთვისაა ჩანიშნული და გამარჯვების შემთხვევაში საკვალიფიკაციო ეტაპის ნახევაფინალში ბოლქვაძე მატილდა მუტავძიჩისა და ანა კონიუხს შორის უკეთესს დაუპირისპირდება.</p></p></p><p><p><p>რაც შეეხება ეკო გორგოძეს, მისი შეხვედრა დღეს, თბილისის დროით 21:30 საათზეა ჩანიშნული, მისი მეტოქე კი 16 წლის ბრიტანელი ევა შოუ იქნება, რომელიც პროფესიონალურ ტურში არც კი იძებნება და არანაირი პოზიცია არ უკავია.</p></p></p><p><p><p>წარმატების შემთხვევაში ჩვენებური 1/2-ფინალში კრისტი ანსა და კაროლინ დოლეჰაიდს შორის უკეთესს შეხვდება.</p></p></p><p><br></p>
... ეკამ პირველი შეხვრდრა მოიგო!!! ყოჩაღ!!! 23-ში ორივეს აქვს შეხვედრა!!! წარმატებები!!!
ყველას წარმატებები, განსაკუთრებით ულამაზეს მარიამს :)