<p>მკლავჭიდის მსოფლიო ფედერაციის (WAF) აღმასრულებელი საბჭოს გადაწყვეტილებით, საქართველოს მკლავჭიდის ფედერაცია ნებისმიერი მნიშვნელოვანი ღონისძიებიდან (ევროპული და მსოფლიო) ან სხვა საერთაშორისო ღონისძიებებიდან დისკვალიფიცირებულია.</p><p>ფედერაციის განმარტებით, დისკვალიფიკაციის მიზეზი 2021 წლის მკლავჭიდის მსოფლიო ჩემპიონატის ჩაშლა გახდა, რომლისთვისაც ორგანიზება საქართველოს უნდა გაეწია. ფედერაციის შეფასებით, აღნიშნულმა მათი იმიჯი დააზიანა და ფინანსურადაც უზარმაზარი ზარალი მიაყენა.</p><p>საქართველოს მკლავჭიდის ეროვნულმა ფედერაციამ დისკვალიფიკაციის მოხსნის მიზნით ფინანსური სანქციები უნდა გადაიხადოს.</p><p>,,მსოფლიო მკლავჭიდის ფედერაციის (WAF) აღმასრულებელმა საბჭომ მიიღო ეს ძალიან მძიმე გადაწყვეტილება კონტრაქტის სერიოზული დარღვევის გამო. საქართველოს ფედერაციამ ვერ მოახერხა 2021 წლის მსოფლიო მკლავჭიდის და პარამკლავჭიდის ჩემპიონატის ორგანიზება, რითაც შეცდომაში შეიყვანა WAF-ის მენეჯმენტი და წევრები. ამან გამოიწვია უზარმაზარი ფინანსური და იმიჯური თვალსაზრისით ზიანი. დისკვალიფიკაციის დროს ქართველი სპორტსმენები WAF-ის ჩემპიონატებზე ვერ დარეგისტრირდებიან“, - ნათქვამია ფედერაციის განცხადებაში. <p><p></p><p>წყარო: <strong>InterPressNews</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong> <p></p></p><br></p>
giorgi janikashvili
ესც ესეეეე! სპორტის კიდევ ერთი წარმატებული სახეობა განადგურებულია!სულ მალე დაეცემა რაგბიც.რომელი იქნება შემდეგი-სულ ვიხილავთ მალე.
რატომ ვეჭიდებით ისეთ საქმეს რისი თავიც არ გვაქვს, ახლა კიდევ ზამთრის ახალგაზრული ოლიმპიადოა და რა ვიცი კიდევ რას მოიფიქრებენ! საღად მოაზროვნე ხალხი დაილია ხელისუფლებაში?
ფინალში რუსი დაამარცხა - ვახტანგ ახობაძე მსოფლიო ჩემპიონი ზედიზედ მეოთხედ გახდა!
ზედიზედ მესამედ - ვახტანგ ახობაძე ევროპის ჩემპიონია!
ვახტანგ ახობაძემ ყირგიზი მეტოქე მეორედაც დაამარცხა!