<p>ესპანურ გრანადაში ტყვიის მსროლელთა დიდ პრიზზე საქართველოს ვაჟთა ნაკრებმა მესამე ადგილი დაიკავა.</p><p>ცოტნე მაჭავარიანის, ლევან ქადაგიძის და კაკო მოსულიშვილის სამეულმა საკვალიფიკაციო ეტაპი წარმატებით გაიარა - 857 ქულით საუკეთესო შედეგი დააფიქსირა.</p><p>მეორე შესარჩევ ეტაპზე, რომელიც, არსებითად, ნახევარფინალი იყო, ჩვენმა გუნდმა 557 ქულა დააგროვა და მესამეზე გავიდა. გასათვალისწინებელია, რომ პირველისგან განსხვავებით, რომელიც სამ-სამ სროლას ითვალისწინებდა, მეორე ორ-ორი სროლისგან შედგებოდა.</p><p>571-571 ქულით პირველ-მეორე ადგილები შვედეთმა და ესპანეთმა გაინაწილეს და ოქროს მედლისთვის ბრძოლის უფლებაც მათ მოიპოვეს, საქართველოს ნაკრებს კი მესამე ადგილისთვის დიდ ბრიტანეთთან მოუწია შეხვედრა. ჩვენმა გუნდმა დამაჯერებლად - 16:6 გაიმარჯვა.</p><p>ჩემპიონი შვედეთი გახდა, რომელმაც ესპანეთი 16:10 დაამარცხა.</p><p>ერთი დღით ადრე ჩვენი ქვეყნის ყველაზე წარმატებულმა ტყვიის მსროლელმა ნინო სალუქვაძემ, კაკო მოსულიშვილთან ერთად, შერეულ წყვილებში პნევმატური პისტოლეტიდან სროლაში ვერცხლის მედალი მოიპოვა.</p><p><strong>საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong> <p><p><strong></p><p></strong> <p></p></p><br></p>
ყოჩაღ ბიჭებო!გილოცავთ!