<p><p><p>„შავმა ლომმა“ რაგბი ევროპის სუპერთასის პირველ ტურში საკუთარ მოედანზე ესპანეთის „იბერიანსი“ 39:19 დაამარცხა და მეტოქეზე სამით მეტი ლელოს გატანისთვის ბონუს-ქულაც ჩაიწერა.</p></p></p><p><p><p>"შავი ლომი", რომელსაც ტრავმების გამო გამოცდილი მოთამაშეების დიდი ნაწილი ვერ დაეხმარა, დომინირებდა, პირველი ტაიმი 20:5 მოიგო, საბოლოოდ კი 39:19 იმარჯვა.</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ ჩვენი გუნდის რიგებში შვიდმა დებიუტანტმა ითამაშა.</p></p></p><p><p><p>მომდევნო მატჩს „შავი ლომი“ 11 ნოემერს პორტუგალიაში „ლუზიტანუშთან“ გამართავს.</p></p></p><p><strong>რაგბი ევროპის სუპერ თასი 2023</p><p></strong> <p><p><strong>ა ჯგუფი. I ტური</strong></p></p> <p><p><strong>თბილისი. ავჭალა</strong></p></p> <strong>შავი ლომი (საქართველო) – იბერიანსი (ესპანეთი) 39:19 (20:5)</p><p></strong> <p><p><strong>შავი ლომი</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <strong>ხაზი:</strong> 15. ლუკა ცირეკიძე, 14. აკაკი ტაბუცაძე, 13. გიორგი კვესელაძე, 12. მერაბ შარიქაძე (კაპ.), 11. სანდრო თოდუა, 10. ლუკა მატკავა, 9. თენგიზ პერანიძე;</p><p><strong>შერკინება:</strong> 1. დათო აბდუშელიშვილი, 2. ბექა მამრიკიშვილი, 3. ნიკა ხატიაშვილი, 4. გრიგორ ქერდიყოშვილი, 5. მიხეილ ბაბუნაშვილი, 6. ლუკა ივანიშვილი, 7. სანდრო მამამთავრიშვილი, 8. ილია სპანდერაშვილი.</p><p><strong>მარქაფა: </strong>16. ირაკლი ქვათაძე, 17. მიხეილ ნარიაშვილი, 18. ბაჩუკი ჭუმბაძე, 19. დემურ ეფრემიძე, 20. გიორგი კერვალიშვილი; 21. გიორგი მარგალიტაძე, 22. ოთარ ლაშხი, 23. სოსო მათიაშვილი.</p><p><strong>6 ლელო: </strong>ტაბუცაძე, მამრიკიშვილი, თოდუა, აბდუშელიშვილი, ცირეკიძე, მატკავა</p><p><strong>3 გარდასახვა:</strong> მატკავა</p><p><strong>1 ჯარიმა:</strong> მატკავა</p><p><strong>2 სინბინი:</strong> შარიქაძე, ეფრემიძე</p><p><p><p>ლუზიტანუში (პორტუგალია) – თელ-ავივ ჰითი (ისრაელი) 23:31</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>