<p>25 დეკემბერს საქართველოს 2023 წლის ეროვნული ჩემპიონატი ნარდში გრანდ ფინალით დასრულდა. საქართველოს 2023 წლის ჩემპიონი ალეკო მანაშვილი გახდა, ხოლო საქართველოს 2023 წლის ჩემპიონი ქალთა შორის - ნათია არჯევანიძე.</p><p>საქართველოს 2023 წლის ჩემპიონატის საპრიზო ადგილები დაიკავეს:</p><p>I ადგილი - ალეკო მანაშვილი</p><p>II ადგილი - გელა მეცხვარიშვილი</p><p>III ადგილი - კახაბერ ნაჭყებია</p><p>IV ადგილი - ხათუნა გიორგობიანი</p><p>V ადგილი - ალექსანდრე ჩაჩანიძე</p><p>საქართველოს 2023 წლის ქალთა შორის ჩემპიონატის საპრიზო ადგილები დაიკავეს:</p><p>I ადგილი - ნათია არჯევანიძე</p><p>II ადგილი - ხათუნა გიორგობიანი</p><p>III ადგილი - თამარ ფულარია</p><p>IV ადგილი - ნინო კორძაია</p><p>"საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი 2024" მომავალ წელს სეზონი 3 თებერვალს პირველი ტურით გაიხსნება, ხოლო მსურველთა რეგისტრაცია ლიგებში 3 იანვრიდან იქნება შესაძლებელი.</p><p>ჩვენი პარტნიორები არიან: მსოფლიო ნარდის ფედერაცია, საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, სასტუმრო "კოსტე", "ლელო, "მსოფლიო სპორტი".</p><p><strong>კონტაქტი: 598 808 807</p><p></strong>geonardi.com</p><p>სსნფ<br></p>