კალათბურთში უკვე გამოვთხარეთ კაი "შავი კატა", რაგბიშიც რაღაც კარგი სუნი არ დგას და ეხლა ფეხბურთია რიგში??? გამჩენი არ გვასვენებს მგონი! იმედია ფედერაცია არ აყვება უაზრო ამბიციებს...
სანიოლს ვინც აკრიტიკებთ ჯერ იმას შეხედეთ რა რესურსი აქვს, ვინც იძახით რომ შეტევითი ფეხბურთი უნდა ითამაშოს გუნდმაო, აქვს კი ამის შესაძლებლობა ჩვენს გუნდს? ესპანეთთან როგორც კი დავაპირეთ ეს ეგრევე შეგვიყარეს ორი გოლი, ვეღარ მოასწრეს ფეხბურთელებმა სივრცეების დაფარვა, საშუალო დონის გუნდმა ჩეხეთმა ფაქტიურად ბურთი დაგვიმალა 90 წუთის განმავლობაში. რეალურად ჩვენი წარმატება გამოიწვია მამარდაშვილის საოცარმა თამაშმა, თორემ ჩვენ ჯგუფს ნული ქულით ჩავამთავრებდით. სანიოლი არ არის ტოპ მწვრთნელი, მაგრამ არც ჯადოქარია რომელიც ბაყაყს პრინცესად გადააქცევს, თამაშობს იმ ტაქტიკით რის საშუალებასაც ბიჭები აძლევენ, რეალურად ხვიჩას და მამარდას გარდა, დანარჩენები მეორე ლიგის საშუალო გუნდებში თამაშობენ ან საშუალო დონეზე დაბალ პირველი ლიგის გუნდებში. პრაღის სლავიათი დაკომპლექტებულმა ჩეხეთის ნაკრებმა დაგვახია ბურთი თავზე, კარგით რა ბოლოს და ბოლოს. სანამ ჩვენი გუნდის ძირითადი ბირთვი არ ითამაშებს თუნდაც საშუალო დონის გუნდებში, ვერანაირი მწვრთნელი წარმატებას ვერ მოგვიტანს
უნდა წავიდეს სხვა მწვრთნელია საჭირო სანიოლმა ამოწურა თავის რესურსი სხვათაშორის სანიოლის დამსახურება არაა მარტო რასაც მიაღწია ნაკრებმა იქ კარგი ფეხბირთელები თამაშობენ და მათიწვლილი უფროა ვიდრე მწვრთნელის ქართველი მწვრთნელი ან დამხრეთ ამერიკელია საჭირო.რასაც სანიოლო ნაკრებს ათამაშებდა ეგ ქართული ფეხბურთის გენში არაა.ნაკრებს აქვს შემტევი პოტენციალი ასევე ბურთის დაკავების პოტენციალი რასაც სამიოლი არ იყენებდა და მაგიტომ ნაკრები მის ხელში ვერ განვითარდება უნდა წავიდეს დიდი მადლობა რაც შეძლო
მდაა
წავიდეს ალალია აქ ტყუილად და თან თითქმის უფასოდ ნერვების შლას იქ ფულს მაინც იშოვნის მართალია ცოტა მეტი ცოდნა და შრომა დასჭირდება კლუბში მუშაობა სულ სხვა სპეციფიკაა
zaza -ას
მე აქ სანიოლზე დავწერე :) ხოლო რაც შენ პრობლემებზე გაამახვილე ყურადღება ეს ნაკრების მწვრთნელის დანიშნულება არაა :) რათქმაუნდა ის რომ მეტს ვერ ვაღწევთ არსებული პრობლემების ბრალია. ის რომ ფული არ იდება ფეხბურთში, ის რომ რაც იდება იმასაც ჯიბეში მიაქანებენ ჩინოვნიკები, ის რომ ზუგდიდში სტადიონი არაა, რაიონებში ბაზები არაა ის რომ ნაკრების საბაზისო გუნდები მხოლოდ თბილისშია, რადგან რეგიონებში არაა პირობები იმის რომ ფეხბურთელი გაიზარდოს, მარა ეს ყოველივე სანილთან არანაირად არაა კავშირში :)
დიდი პატივისცემით მოგახსენებთ აქ ზიგიერთებს , რომ უყურეთ ფეხბურთს , დატკბით სანახაობით , ღმერთმა შეგარგოთ ( თუ გნებავთ სტატისტიკაც ჩაინიშნეთ ), ანალიზი კი , თქვენი საქმე არ არის .მადლობა ბიჭებს , მწვრთნელებს ! მაგრამ ,,ამ ცოდნით ვერ გავფრინდებით" მომავალში. ბიჭებს ნამდვილად აქვთ მეტი პოტენციური შესაძლებლობა, მაგრამ არავინ ეცადა გუნდის გაახალგაზრდავებას . ამისათვის არავინ გამოიყენა არც ოფიციალური და არც ამხანაგური თამაშები . არავის უცდია სისწრაფეების გაზრდა . გავიხსენეთ ავტობუსის ჩაყენების ქეცბაიასებური ,,ტაქტიკა" და ვიმუშავეთ მაგის დახვეწაზე -დისციპლინირებულ შესრულებაზე . დანარჩენი დამოკიდებული იყო კვარას , ჟორჟის , ბუდუს და ,,იქნებ კიდევ ვინმეს " გამონათება-ხასიათზე . მაგ ტაქტიკით მე-10 კლასელებს ვეთამაშებოდით სკოლაში , როცა მე-8 კლასში ვიყავი . ამით ბიჭების შედეგებს არ ვაკნინებ . პირიქით , ძალიან დიდ მადლობას მოვახსენებ და ვამაყობ მათით. მწვრთნელსაც და მთლიანად სტაფსაც მადლობას ვუძღვნი . მაგრამ , თუ მეტის მიღწევა გვინდა და თუ მართლა გვინდა ფეხბურთის თამაში , მაშინ ამ გზით და ტაქტიკით სიარული უნდა გვეყოს !!! ახალი მწვრთნელი ,ახალი სტაფი , თანამედროვე მიდგომები და სელექცია - ამის გარეშე აღარაფერი გამოვა . თორემ , ჩვეზე უარესი ფეხბურთი ამ ჩემპიონატზე მხოლოდ იტალიამ და ალბანეთმა ( ალბანეთზე მგონი ვცდები ) აჩვენეს . კიდევ , უცხოელი კონსულტატები გვჭირდება ბავშვთა ფეხბურთში ფიზიკის , გამძლეობისა და თეორიული სწავლებისათვის . წინააღმდეგ შემთხვევაში , შემდეგში ,ასეთ ფორუმებზე არათუ მხარს დაგვიჭერს ნეიტრალური მაყურებელი , არამედ მძლავრად დაგვისტვენს დღევანდელი ,,ტაქტიკით " თამაშისათვის .
Emigranti
ნუ გამოხტებით ხოლმე დელბოსკეები და სანამ ვინმეს გააკრიტიკებთ საკუთარ თავს მიხედეთ თა ცხოვრებას.
უყურე ჩემო კარგო ფეხბურთს და ჩაინიშნე სტატისტიკა . ანალიზი შენი საქმე არ არის . მეტი ,,დონე" იმიტომ არ ვართ , რომ არავინ ეცადა ვყოფილიყავით ეგ ,,მეტი დონე " . არავინ ეცადა გუნდის გაახალგაზრდავებას . ამისათვის არავინ გამოიყენა არც ოფიციალური და არც ამხანაგური თამაშები . არავის უცდია სისწრაფეების გაზრდა . გავიხსენეთ ავტობუსის ჩაყენების ქეცბაიასებური ,,ტაქტიკა" და ვიმუშავეთ მაგის დახვეწაზე -დისციპლინირებულ შესრულებაზე . დანარჩენი დამოკიდებული იყო კვარას , ჟორჟის , ბუდუს და ,,იქნებ კიდევ ვინმეს " გამონათება-ხასიათზე . მაგ ტაქტიკით მე-10 კლასელებს ვეთამაშებოდით სკოლაში , როცა მე-8 კლასში ვიყავი . ამით ბიჭების შედეგებს არ ვაკნინებ . პირიქით , ძალიან დიდ მადლობას მოვახსენებ და ვამაყობ მათით. მწვრთნელსაც და მთლიანად სტაფსაც მადლობას ვუძღვნი . მაგრამ , თუ მეტის მიღწევა გვინდა და თუ მართლა გვინდა ფეხბურთის თამაში , მაშინ ამ გზით და ტაქტიკით სიარული უნდა გვეყოს !!! ახალი მწვრთნელი ,ახალი სტაფი , თანამედროვე მიდგომები და სელექცია - ამის გარეშე აღარაფერი გამოვა . თორემ , ჩვეზე უარესი ფეხბურთი ამ ჩემპიონატზე მხოლოდ იტალიამ და ალბანეთმა ( ალბანეთზე მგონი ვცდები ) აჩვენეს . კიდევ , უცხოელი კონსულტატები გვჭირდება ბავშვთა ფეხბურთში ფიზიკის , გამძლეობისა და თეორიული სწავლებისათვის . წინააღმდეგ შემთხვევაში , შემდეგში ,ასეთ ფორუმებზე არათუ მხარს დაგვიჭერს ნეიტრალური მაყურებელი , არამედ მძლავრად დაგვისტვენს დღევანდელი ,,ტაქტიკით " თამაშისათვის .
წავა იქ, სადაც მეტ ფულს გააკეთებს. ირლწნდიაში რომ წავიდეს, რეპუტაციას გაიფუჭებს. ირლანდიის ნაკრებში არ ეყოლება მამარდაშვილი და კვარაცხელია, ამიტომ ვერ დადებს შედეგს.
ჯუდო
პრიმიტიულ ფეხბურთს ათამაშებს,მამარდაშვილს ამდენი საქმე რომ აქვს ეს ხომ იმის მანიშნებელია რომ სწორ თამაშს არ თამაშობს გუნდი.
d
იშვიათი კაცი აღმოაჩინეს. ამაში მართლა მადლობა ეკუთვნის კობიაშვილს. სანიოლი არ არის ფულზე გამოკიდებული კაცი. ფაქტიურად დანებებული ქონდა თავი ფეხბურთისთვის. და საქართველოში წამოვიდა როგორ ვთქვა მაინც ფეხბურთის სიყვარულით. და არა ფულის და კარიერისთვის. აქაც დახვდა თბილი გარემო. მიუხედავად ყველა უბედურების ქართველებს არ დაგვიკარგავს სტუმარზე თანგადაყოლა. უნდა მიეცეს ვილის კიდევ ერთი შანსი. ჩვენ კი უკმაყოფილოები ვართ რატომ ვთამაშობდი დაცვიდან მარა რას ვიზამთ ამ ეტაპზე ეს დონე ვართ. ვნახოთ მომავალ ციკლში რა იქნება. მჯერავს სანიოლი საკმარისად განსწავლულია და ერკვევა საფეხბურთო ნიუანსებსა და სქემებში.
რა მაფიაა?
მე ვფიქრობ რომ სანიოლი ჯერ არაა ტოპ მწვრთნელი, თუმცა პოტენციალი აქვს რომ კარგი ტაქტიკოსი გახდეს... ტაქტიკოსობის გარდა ყველაფერი აქვს ტიპს და ანჩელოტის ასისტენტი იყო წლები და კარიერის მანძილზეც ძაან ბევრ კარგ მწვრთნელთან უმუშავია... დისციპლინა, პრინციპები და წესრიგის დამყარების უნარი მეგობრული გარემოს შექმნით შეუძლია და ტაქტიკოსიც იქნებ გახდესთქო ვფიქრობ... ჩემი აზრით შანსი უნდა მივცეთ კიდე
Achi
Wava ratomacara chvens nakrebtan man maqsimumi dado titqmis ra resursi qonfa am gundit da uketesi shemotavazebaze wava ratqmaunda
ეს ირლანდიის მწვრთნელის ვაკანსია და მიმტანი გოგონების სულ არის და არის.
წარმატებები სანიოლს!
ჯობია ტკბილად დავიშალოთ!
ლ
მადლობა! ნახვამდის!
ბენზემა: "რეალიდან" წასვლის გადაწყვეტილება ამიტომ მივიღე
"2 წლის შემდეგ, ჩემმა ცოლმა მითხრა მისთვის დამერეკა და ეს გამეკეთებინა, ძალიან გულნატკენი ვიყავი..." - სანიოლმა ზიდანის შესახებ ისაუბრა