<p>ქართველი ჩოგბურთელი ნიკოლოზ ბასილაშვილი თავის მორიგ ტურნირში 5 ნოემბერს გამთენიისას ჩაერთვება. მოგეხსენებათ, ჩვენებური იაპონიის ქალაქ მაცუიამაში ჩასატარებელ 75-ქულიან ჩელენჯერზე იასპარეზებს, რომელიც ჰარდის საფარზე გაიმართება.</p><p>შეხვედრა თბილისის დროით 06:30 საათზეა ჩანიშნული და ნიკას მეტოქე ტურნირზე მეორე ნომრად განთესილი, ამჟამად მსოფლიოს 105-ე ნომერი, 23 წლის იტალიელი მატია ბელუჩი იქნება. ჩოგბურთელები აქამდე არასდროს შეხვედრიან.</p><p>იმ შემთხვევაში, თუ ბასილაშვილი იტალიურ ბარიერს დაძლევს, შემდეგ წრეში 21 წლის იაპონელს, მსოფლიოს 248-ე ნომერს შინტარო მოჩიზუკის ეთამაშება.</p><p>შეხსენებისთვის, გუშინ ბასილაშვილი 2021 წლის შემდეგ პირველი ტიტული მოიგო და სამხრეთ კორეის დედაქალაქ სეულში ჰარდის საფარზე გამართული 100 ქულიანი ჩელენჯერის გამარჯვებული გახდა, რითაც 100 სარეიტინგო ქულა და 18 230$ გამოიმუშავა. მან 96 საფეხურით წაიწინა წინ და ახლა მსოფლიოს 215-ე ჩოგანია.<br></p>
ღმერთი გფარავდეთ
ისევ იმ გერმანელ გოგოსთან ერთად არის? მაგრად უხდებოდენ ერთმანეთს.გამიხარდება მასთან თუ არის ბედნიერი.
რეიტინგის N 105,ითამაშებს ნიკასთან და გამარჯვების შემთხვევაში,მას N 248 ელოდება? სწორი ინფორმაციაა?