<p>ბრატისლავაში თავისუფალ ჭიდაობაში ევროპის ჩემპიონატზე სოლომონ მანაშვილმა (125 კგ) ვერცხლის, ხოლო მირიან მაისურაძემ (92 კგ) კი ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა.</p> <p> </p> <p>მინაშვილმა აზამატ ხოსონოვი (საბერძნეთი) და კამილ კოშციოლეკი (პოლონეთი) დაამარცხა, ფინალში კი აზერბაიჯანის სახელით მოასპარეზე გიორგი მეშველდიშვილთან დამარცხდა.</p> <p> </p> <p>მაისურაძემ ბრინჯაოსთვის ბრძოლა იარასლაუ იადკოუსკის (ბელარუსი) 5:0 მოუგო.</p> <p> </p> <p>შეგახსენებთ, გუშინ გივი მაჭარაშვილი (97 კგ) ჩემპიონი გახდა, ბრინჯაოს მედლებს კი აკაკი ქემერტელიძე (70 კგ) და ვლადიმერ გამყრელიძე (79 კგ) დაეუფლნენ.</p> <p> </p> <p>საქართველოს თავისუფალი სტილით მოჭიდავეთა ნაკრებმა ტურნირი 1 ოქროს, 1 ვერცხლისა და 3 ბრინჯაოს მედლით დაასრულა</p>
ქართული დელეგაციის ზოგიერთი წევრი აზერების სახელით მოჭიდავეს რა პონტში ამხნევებდნენ ??????????? მეშვილდიშვილის ოჯახის წევრებს და ნათესავებს არ ვგულისხმობ . იდენტიფიცირება უნდა მოაზხდინოთ და თუ სახელმწიფო უწყებაში არიან დასაქმებული კინწისკვრიტ უნდა გაყაროთ.
ევროპისეული უზადო ,,სამართლიანობის " კიდევ ერთი დადასტურება . ყარს ევროპა რუსული გაზის და აზერბაიჯანის ნავთის სუნად.
დაამარცხა მსაჯმა( ჩაჯ..)