<p>ფუტსალის ევროპის 2026 წლის ჩემპიონატის მეინ-რაუნდის ბოლო ტურში, საქართველოს ნაკრები საკუთარ მოედანზე ლიდერ საფრანგეთს დაუზავდა - 3:3.</p> <p> </p> <p>ჩვენს გუნდი თავიდან 2:0 დაწინაურდა, მეტოქემ წინ გასვლა მოახერხა, რის შემდეგაც არჩილ სებისკვერაძემ ანგარიში გაათანაბრა, გამარჯვების მოპოვებაც შეგვეძლო, მაგრამ შეხვედრის ბოლოს სებისკვერაძემ პენალტი ვერ გაიტანა.</p> <p> </p> <p>ჯგუფში 16 ქულით პირველ ადგილზე საფრანგეთი გავიდა, მეორეზე კი 13 ქულით ავთანდილ ასათიანის გუნდი და ევროპის ჩემპიონატის საგზურის მოსაპოვებლად პლეი-ოფში ბრძოლა მოუწევს.</p> <p> </p> <p>21 მაისს წილისყრაზე პლეი-ოფში საქართველოს ნაკრების მეტოქე გაირკვევა. მატჩები სექტემბერში ჩატარდება.</p>
შევძლებდით ბრაზილიელებით,ამაზე უკეთესი შედეგების მიღწევას?არ ვიცი,მაგრამ მათმა იძულებითმა წასვლამ,ადგილობრივი ფეხბურთლები აიძულა,პასუხისმგებლობა საკუთარ თავზე აეღოთ და აღმოჩნდა,რომ მათაც შეუძლიათ,ფეხბურთის კარგად თამაში.იმედია პროგრესს გააგრძელებენ და კიდევ უფრო უკეთესად ითამაშებენ.გილოცავთ ბიჭებო პლეი ოფში გასვლას და ფრანგებთან კარგ თამაშს!