<p>კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში მე-13 ტური დასრულდა. ამჯერად მასპინძლების დღე იყო: "დინამო თბილისმა" "თელავს" აჯობა, ხოლო საგარეჯოს "გარეჯმა" ფოთის "კოლხეთი 1913"-ს მოუგო...</p> <p> </p> <p><strong>დინამო თბ 2:1 თელავი</strong></p> <p> </p> <p>სამივე გოლი პირველ ტაიმში გავიდა. 27-ე წუთზე საბა ხარებაშვილმა მარცხნიდან გაუკეთა კარგი პასი ვახტანგ სალიას, რომლის გადაცემას ვალერიან გვილია გამოეხმაურა და ანგარიში გახსნა. ეს გვილიას პირველი გოლია კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში... მისი პირველი სეზონია საქართველოში.</p> <p> </p> <p>ტაიმის ბოლო წუთებში ცოტნე ბერელიძემ მეკარესთან პირისპირ დატოვა თორნიკე მორჩილაძე და მანაც ზუსტად დაარტყა - 2:0.</p> <p> </p> <p>თუმცა "თელავმა" ზედ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა: ტატო ჟივიძის გადაცემას დინამოელი საბა ხვადაგიანის ავტოგოლი მოჰყვა.</p> <p> </p> <p>"დინამო თბილისმა" ბოლო 5 ტურში 11 ქულა აიღო, მეოთხე ადგილზეა და მეორეადგილოსან "დინამო ბათუმს" მხოლოდ ორი ქულით ჩამორჩება. "თელავი" კი ბოლოზეა.</p> <p> </p> <p><strong>გარეჯი 4:1 კოლხეთი 1913 </strong></p> <p> </p> <p>"გარეჯმა" ზედიზედ მეორედ მოიგო და ბოლო ადგილიდან მერვეზე აინაცვლა. თუმცა ცხრილის ქვედა ნაწილში ქულებში სიმჭიდროვეა.</p> <p> </p> <p>მე-18 წუთზე საგარეჯოელები ვახო ბედოშვილის გოლით დაწინაურდნენ. მან ბაჩანა მოსაშვილის პასის შემდეგ ძლიერად დაარტყა და ზოგადად კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში სადებიუტო გოლი მიითვალა.</p> <p> </p> <p>პირველივე ტაიმში, ბედოშვილმა პენალტიც მოიპოვა, რომელიც ლევან პაპავამ გამოიყენა - 2:0.</p> <p> </p> <p>მეორე ტაიმში ვნახეთ მშვენიერი გოლები... ისევ ბედოშვილი. მან დაახლოებით 30 მეტრიდან თავზე გადაუგდო ბურთი მეკარე იაროსლავ კოტლიაროვს.</p> <p> </p> <p>73-ე წუთზე ფოთელთა ბომბარდირმა გიორგი აბუაშვილმა შორიდან ტექნიკური დარტყმით შეამცირა სხვაობა. "კოლხეთი 1913"-ს სულ 7 გოლი აქვს გატანილი და აქედან 6 აბუაშვილმა მიითვალა...</p> <p> </p> <p>"გარეჯმა" მაინც დიდი ანგარიშით გაიმარჯვა. კონტრშეტევაზე ვალერი ოლხოვმა კარგი პასი გაუკეთა მათე ქომეთიანს, რომელსაც კოტლიაროვმა პირველი დარტყმული აუღო, მაგრამ დამატებაზე ხელი ვერავინ შეუშალა. 4:1.</p> <p> </p> <p>და ქომეთიანისთვისაც პირველი გოლია კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში.</p> <p> </p> <p><strong>erovnuliliga.ge</strong></p>
წელს "დინამო" თბ. ყველაზე ახალგაზრდა და ეროვნული გუნდია!!! წარმატებებს ვუსურვებ!!! უკვე მიუახლოვდა საპრიზო ზონას!!!