<p>კონფერენს ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის პირველ მატჩში „დილამ“ გასვლაზე „რასინგს“ 2:1 სძლია.</p> <p> </p> <p>მასპინძლები შესვენების შემდეგ დაწინაურდნენ, რის შემდეგაც ალექსანდრე ანდრონიკაშვილმა ანგარიში გაათანაბრა, შეცვლაზე შესულმა სირილ ედუძიმ კი ოთარ ფარულავას პასით გამარჯვების გოლი გაიტანა. </p> <p> </p> <p>საპასუხო შეხვედრა 17 ივლისს გორში გაიმართება.</p> <p> </p> <p><span style="text-decoration: underline;">ლუქსემბურგი. „ახილე ჰამერელი“</span></p> <p><strong>რასინგი - დილა 1:2</strong></p> <p>გოლები: 1:0 შტოლცი (52), 1:1 ანდრონიკაშვილი (60), 1:2 ედუძი (78)</p> <p>დილა: კერესელიძე, კიკაბიძე (ჩაბრაძე 65), ეტუ, არაუჟო, რუხაძე, დრამე (ედუძი 65), ანდრონიკაშვილი (კობახიძე 89), კონტე, ფარულავა (ტიბუე 89), შეყილაძე, ბასინგა (ბუღრიძე 78)</p>
ა მ ი ნ!!!!!!!!!!!!!!
გორის დილას, ვულოცავთ გამარჯვებას! ეგ ერთი და სხვა მრვალი!
აბა, ჩემო გულშემატკივრებო! სულ ასეთი "კარგი დილა" გაგვთენებოდეს!
იბერიელი
მეგობრებო ყველას გილოცავთ, საქართველოს ორმა გუნდმა მოიგო, მთავარია იბრძოდნენ ბოლომდე, არ შეიძლება წინასწარ ფარხმლის დაყრა მეგობრებო ეს ეხება პესიმისტურ ხალხს , წაიკითხეთ დიდი მოურავი მეგობრებო, გაუმარჯოს ერთიანი საქართველოს, წინ ჩვენო ლამაზო სამშობლოვ, სულ გამარჯვება და წარმატებები,
ave
დილა ამ ეტაპზე საქართველოს საუკეთესო გუნდია!!! თან ტრადიციულად ლამაზ და შემტევ ფეხბურთს თამაშობს. ვერაფერს იტყვი კარგად მუშაობენ გორული გუნდის ხემძღვანელობა. გილოცავთ გორელებს და ქართული ფეხბურთის გულშემატკივრებს.
ყოჩაღ დილა!როგორც ყოველთვის ახლაც ბოლომდე იბრძოლა,გარდატეხა შეიტანა თამაშში და გამარჯვებამდე მიიყვანა.
დილა ყველაზე კარგი გუნდია საქართველოს ჩემპიონატში !