<p>"ლევადიასთან" კონფერენს ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპის საპასუხო მატჩის წინ ჩატარებულ პრესკონფერენციაზე, "იბერია 1999"-ის მწვრთნელმა ლევან კორღალიძემ და მეკარე გიორგი მაკარიძემ ისაუბრეს.</p> <p> </p> <p>ლევან კორღალიძე: "რეალიზაციის დიდი პრობლემა გვქონდა. ვერ ვიტყვი, რომ ხარისხი გვაკლია. დიდი იმედი გვაქვს, ის რაც იქ არ გავიდა, აქ გავა.</p> <p> </p> <p>კლუბის ხელმძღვანელობისგან დიდი ნდობა მაქვს. ეს გამომდინარეობს ჩემპიონატში ნაჩვენები შედეგებიდან. კარგ სანახაობრივ ფეხბურთს ვაჩვენებთ. ყველა გუნდს აქვს რთული პერიოდი. კლუბი ცოცხალი ორგანიზმია და ეს პროცესის თანმდევია. ამას არ უნდა შევეგუოთ და სიტუაცია უნდა გამოვასწოროთ. მე მჯერა ჩემი ფეხბურთელების და კლუბის ხელმძღვანელების.</p> <p> </p> <p>"ლევადიასთან" თამაში ნამდვილად კარგად იყო დაგეგმილი. სწორედ ეგ სცენარი წარმოგვედგინა. რეალიზაციის პრობლემა რომ არა, ამ შეხვედრას მოვიგებდით. ასევე მნიშვნელოვანია თამაშის მსვლელობისას კორექტივების შეტანა. კარგია თუ ის გამოგვივა, რაც დაგეგმილი გვაქვს, თუმცა აუცილებელია გეგმა B-ც მზად გვქონდეს. დიდი იმედი მაქვს, რაც დავგეგმეთ, ყველაფერი გამოგვივა". </p> <p> </p> <p>გიორგი მაკარიძე: "პირველი თამაშიდან გამომდინარე, შანსები თანაბარია. უკეთესი გუნდი ვართ, შევეცდებით ჩვენი თამაში ვითამაშოთ. თუ ყველაფერს სწორად გავაკეთებთ, შემდეგ ეტაპზე გავალთ. ახლა ყველაზე მთავარი ერთობა და განწყობაა. ეს ორი კომპონენტი თუ გვექნება ხვალ, დადებით შედეგს მივაღწევთ.</p> <p> </p> <p>დიდი იმედი მაქვს გულშემატკივრები სტადიონს გაავსებენ. იმედია, ხვალ კიდევ ერთხელ დაგვიდგებიან გვერდში და გამარჯვებას ერთად ვიზეიმებთ. პირობას ვდებ, ჩვენ მაქსიმუმს გავაკეთებთ".</p>
იბერიაში ვინც მუშაობს მაგათი ნათესავების და ოჯახის წევრების გარდა არავის უნდათ თქვენ რო ჩემპიონები გახდეთ დიდი სიამოვნებით ჯობია დილა იყოს ჩემპიონი თქვენგან განსხვავებით უკეთეს ფეხბურთს მაინც თამაშობენ…მთელი ერი თქვენს არ გაჩემპიონებას გულშემატკივრობს დამიჯერეთ თქვენ სადაც უნდა რაღაც გექნათ იქ ვერაფერი ქენით ამიტომ სულ კარგად ბრძანდებოდეთ თუნდაც გამოვარდეს სამარცხვინოდ გორია დილა მაინც გვირჩევნია ერს დილამ ან ტორპედომ წაგვარდგინოს ჩემპიონთა ლიგაზე თქვენ როგორც ევროპიდან გამოვარდით ნეტა ისე გავარდნილიყავით ევროსაგზურიდან….ნამდვულად არ გვინდა თქვენაირი უსუსური ჩემპიონი კრისტალბეთი ჩემპიონიი
დიმიტრი
ვერ ნახავ ჩემო ავთანდილ. ერთ საათში გაიყიდა ყველა ბილეთი. )))))))))))))))))))))))
კორღალიძე ეგ ზღაპრები მოუყევი შენი კლუბის პრეზიდენტს, კობიაშვილს და მუჯირს. თქვენ მწვრთნელები და ფეხბურთელები არ იყოთ მეტი არაა ჩემი მტერი. ისე თქვენი პროფესიონალიზმის დონის ექიმი ქირურგები რომ გვყავდნენ ხომ წარმოგიდგენია რამდენ პაციენტს გაუყენებდნენ საიქიოს გზას?
ავთანდილ
მოგესალმებით, ლევადიასთან თამაშის ბილეთები სად იყიდება რომ მითხრათ - ვერსად ვერ ვნახე ინფორმაცია... დიდი მადლობა წინასწარ!
Evoie
იბერია შეიძლება დღეს გავიდეს მაგრამ ძალიან უსახური გუნდი ყავს ამ გუნდს ცხრილის სათავეში რაუნდი მე ვერ გამიგიაა მაგრამ არც ჩემპიონატი გვივარგა და არც გუნდები ტორპედო რაღაცას ფაფხურობს ამ ტრანსფერების მაგრამ ისეთ გუნდებს ახვედრებენ შანსი 90-10რო აქვს!
Roma
იცი რა ძმაო. მე ბათუმიდან ვარ და თუ გახსოვს 21 ში სტადიონს ვავსებდით. მერე რა გააკეთა დინამოს პატრონმა? ეხლა რომ წუწუნებს სტადიონს ვქირავობო მაშინ როცა ხალხი დადიოდა მარტო ლუდის გაყიდვით აკეთებდა იმ ფულს რაც ყველა თამაშზე სტადიონს ჭირდება. გასაგებია რომ ფეხბურთი ისეთი ბიზნასია სადაც ფეხბურთელი ნებისმიერ დროს შეიძლება დაკარგო მაგრამ ამდენ ფულს რომ შოულობ ფეხბურთელების გაყიდვიდან ვიღაც ნორმალური ხომ უნდა მოიყვანო? მთელი საქართველოს ბალასტი მოიყვანეს კლუბში ნაცვლად იმისა რომ ვინმე ნორმალური მოეყვანათ მხოლოდ კვარას გაყიდვიდან მიღებული 2 მილიონი ევრო და კიდევ იმ წელიწადს ევროთასებზე გამომუშავებული ფულით სულ მინიმუმ 5 ნორმალურ ფეხბურთელს მოიყვანდა გუნდში და ჩვენც გავაგრძელებდით სიარულს სტადიონზე.ვინ მოიყვანა დინამო ბათუმმა კვარას, ზურიკოს, ალთუნაშვილის, ზარია, მამუჩაშვილი, აზაროვის, გაფრინდაშვილის წასვლის შემდეგ? ერთი ნორმალური ფეხბურთელი დამისახელეთ? ასეა დღეს იბერიაც და დამიჯერეთ არავინ არ მივა სტადიონზე. პირველი გუნდებმა რაც უნდა გააკეთონ უფასო ფეხბურთელების მოყვანას შეეშვან და ფული გაიმეტონ როგორც დღეს ტორპედო შვრება. აღარც უფასოდ გაშვება მოუწევთ ფულსაც გააკეთებენ და ხალხიც ივლის. როდის იყო უფულოდ და უტვინოდ ფული კეთდებოდა ან საქმე? ასე რომ ჯერ არავინ არ მივა სტადიონზე. შემადგენლობა რომელ გუნდში გაძლიერდა იქ მივა მაყურებელიც. დარწმუნებული ვარ მხოლოდ ტორპედოს თამაშზე მივა 10 ათასი ან 12 ათასი მაყურებელი სხვა არა და თუ გადალახავს ომონიას ბარიერს (ღმერთით გადალახავს ამის იმედი მაქვს) მომდევნო თამაშზე სავარაუდოდ "არისთან" ბოლომდე გაივსება სტადიონი.
makaridzes
რა სავსე სტადიონს ითხოვ... დრო გაგყვდა ისეთ გუნდთან რა გითხრა...იმის მაგივრად შეუტიო გოლი გაიტანო ,ქულები ჰაერივით გვინდა ამას დრო გაყავდა ... ეხლაც0:2 დრო გაიიყვანე და მერე უფრო მეტი მოვა
ბოროტი ბეჰემოტი
მიუხედავად ჩემი სახელისა, დღეს კეთილი ვარ - იმიტომ რომ მიუხედავად "იბერია"-ზე ჩემი ადრინდელი კომენტარებისა, ამჯერად მოგებას ველოდები!