<p>კონფერენს ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპზე „უნივერსიტატეამ“ „ტრნავას“ ბარიერი გადალახა და გათამაშების შემდეგ ეტაპზე გავიდა.</p> <p> </p> <p>პირველი მატჩი სახლში რუმინულ გუნდს 3:0 ჰქონდა მოგებული და თითქოს დიდი პრობლემები არ უნდა შექმნოდა, მაგრამ სლოვაკურმა კლუბმა ძირითად დროში 4:1 მოუგო და ექსტრა ტაიმები დაინიშნა, სადაც „უნივერსეტატეამ“ ორი გოლი გაიტანა, ორრაუნდიან ბრძოლაში გამარჯვებული გამოვიდა და პლეი-ოფში „ბაშაკშეჰირს“ შეხვდება.</p> <p> </p> <p>„ტრნავას“ ნახევარმცველი გიორგი მოისწრაფიშვილი 61-ე წუთზე შევიდა შეცვლაზე და ორი საგოლე გადაცემა გააკეთა. „უნივერსიტატეას“ შემტევი ანზორ მექვაბიშვილი 71-ე წუთზე შევიდა შეცვლაზე და საგოლე პასი გააკეთა.</p>
მოისწრაფიშვილი 61წუთზე შევიდა და ბურთთან პირველი შეხება,საჯარიმო დარტყმა იყო.დარტყმულს მეკარე ოდნავ მისწვდა და მისი ხელიდან ასხლეტილი ბურთი,ძელმა აისხლიტა,მის დამატებაზე კი,გოლი გავიდა.სტატისტიკურად შესაძლოა არა,მაგრამ რეალურად,ის გოლიც მისი პასით გავიდა.მექვაბიშვილმა კუთხური ჩააწოდა,რომელიც ძალიან ტექნიკური დარტყმით გაიტანა,მისმა პარტნიორმა.61 წუთზე რომ შეხვალ და სამ საგოლე მოქმედებას გააკეთებ,მგონი უმაღლეს შეფასებას იმსახურებს,გიორგი მოისწრაფიშვილის თამაში.ვხედავთ,რომ ქართველი ბიჭები,ხშირად აკეთებენ საგოლე პასებს,სტანდარტულებიდან,ესე იგი,მათ ზუსტი პასის გაკეთებაც შეუძლიათ და საკუთარ გუნდებში მის შესრულებასაც ანდობენ.ნაკრებში რომ სტანდარტულებიდან ხიფათს ძალიან ნაკლებად ვქმნით,ალბათ უფრო იმის ბრალია,რომ საკუთარ გუნდებში დამუშავებული საგოლე კომბინაციები,ნაკრებში არ გადააქვთ.ეს უკვე ნაკრების მწვრთნელების მოვალეობაა.ან გადაიტანონ,ან კიდევ სხვა მოიფიქრონ.ეს რომ ნაკრებისთვის,შედეგიანობის გაზრდის დიდი რეზერვია,მგონი სადავო არავისთვის იქნება.