<p>კვიპროსული მედიის ინფორმაციით, თემურ ქეცბაია "ანორთოსისის" მწვრთნელი მესამეჯერ გახდება და კლუბი ოფიციალურად ამის შესახებ უახლოეს მომავალში გამოაცხადებს. </p> <p> </p> <p>ადრე გავრცელდა ცნობა, რომ ჩვენებურმა ფამაგუსტურ კლუბს უარი შეუთვალა და მის მიმართ ინტერესს ერთ-ერთი ქართული გუნდი გამოთქვამდა, მაგრამ თემურს კონკრეტული გარანტიები მისცეს, რის შემდეგაც თანხმობა განაცხადა. </p> <p> </p> <p>ქეცბაია ყველაზე წარმატებულად პირველ ჯერზე "ანორთოსისს" 2004/09-წლებში ხუთი წლის განმავლობაში ავარჯიშებდა, მეორედ კი ამ თანამდებობას 3 წლით 2019/22-წლებში იკავებდა. </p> <p> </p> <p>ფამაგუსტელებს კვიპროსის ჩემპიონატის 2 ტურის შემდეგ 1 ქულა აქვთ და მე-10 პოზიციაზე იმყოფებიან. ქეცბაიას ხელახალი დებიუტი სავარაუდოდ, 13 სექტემბერს ლარნაკას აეკთან საშინაო მატჩში შედგება. </p>
წარმატებები თემო,კარგო კაცო!
ჭინჭრაქა-ს - ხო ხედავ შენმა მართალ კომენტარს რამდენი დისლაიქი აქვს. ამიტომ არ გვეშველება არაფერი. ტიპმა 9 წელი იმ პერიოდში უზარმაზარი ხელფასის პირობებში, საქართველოში საცხოვრებლად გადმოსვლაზე უარი თქვა და ჯამში 46 დღე გაატარა ქვეყანაში. მოხსნა ყველა ანტირეკირდი ყველაზე დიდი ანგარიშით წაგებების, ყველაზე დიდხნიანი მოუგებელი სერიების, მისი ხელმძღვანელობით ნაკრებს გაჰქონდა საშუალოდ მატჩში ერთი გოლი და ასე შემდეგ. 9 წელი იყო მწვრთნელი და ვიღაცა წერს დიდხნიანი გეგმა არავის არ უნდა ამ კაცს ვანდოთო, რამდენი ხანი უნდა დაგვეცადა? 40 წელი?
მირო+
იცადა იცადა რამოდენიმეჯერ უარი თქვა წასვლაზე,ჩვენ არცერთ გუნდი სერიოზულად არ ფიქრობს განვითარებას 3-5 წლიანი გეგმას არავინ არ დებს რომ ისეთი ჟილკიანი გამოცდილი და მცოდნე!! როგორიც ქეცბაა გამოგვეყენებინა და კონფერეს ლიგაზე გამსვლელი გუნდის გაკეთება დაგვევალებინა..არავის სურს არაა ამის დაკვეთა მართალია ვიღაც ამბობდა იქ 50ს ქვემოთ ძრომიალია ჩვენი ფეხბურთი((( უნგრეთი სლოვაკეთის დინის ჩემპიონატი როგორ ვერა და ვერ გავაკეთეთ ცოტა სტაბილურობა და რამოდენიმე ათასი ადამიანის სტადიონზე სიარული გამოხშირავს ცუდ წრეებს ყველა კვირას და ხუთშაბათს თუ კონფერეს ლიგას ითამაშებს ჩემი კლუუბი გონება იქით სტადიონისკენ ჩემი კლუბისკენ მეტოქის განხილვისკენ უკეთესი ტრანსფერისკენ აბონიმენტის ყიდვისკენ იქნებიდა მომართული და ათასში ერთი ხვიჩასნაირი თუ იჩეკება ხალხი თუ სტადიონზე ივლის მალმალე გამოჩნდება ხვიჩასნაირი ტალანტები მალ მალე!!! ქეცბა მიიღო გარანტია 2-3 სეზონი უნდა იმუშაოს და ანორთოსის 2-3 სეზონში ერთზელ მინიმუმ ათამაშებს ევროტურნირს მეორე ან მესამე წელს აი ნახავთ.წარმატებები თემო ერთი ორი ქართველი შენზეა 90 წუთიანები მინახე ისე რო შენც გამოგადგეს და ნაკრებსაც!!
მერაბი ჩხოროწყუ
წარმატებებს გისურვებთ ბატონო თემურ, კარგი ადამიანი ბრძანდებით, საქართველოს საამაყო შვილი, პატრიოტი კაცი,ისე სიმართლე გითხრათ მე ვოცნებობ იმაზე რომ, როდესმე დაგვეხმაროთ საქართველოს საკლუბო ფეხბურთში, წინასწარ გიხდით მადლობას,
წარმატებები თემურ შე მაგარო კაცო არ მეგულება შენისთანა ჯიგარიანი კაცი ქართულ ფეხბურთის ისტორიაში.
რას ქვია მეგობარო ძლივს გაუშვით? რა პერიოდშიც ჩაიბარა გუნდი იმის და მიხედვით დადო შედეგი, მაგაზე წარმატებული ქართველი მწვრთნელი მითხარით ერთი? კაცმა ლიგა ითამაშა გუნდი სულ ჩემპიონი ყავდა ან იბრძოდა მეტს რას ითხოვთ?