<p>საქართველოს-პრემიერის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, მთავრობა ევრობასკეტზე საქართველოს საკალათბურთო ნაკრების მიერ მიღწეული წარმატებისთვის, პრემიის სახით, 3 მილიონ ლარს გამოყოფს. ამის შესახებ მან მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.</p> <p> </p> <p>მისივე თქმით, 3 მილიონი ლარი გამოიყოფა ყოველი მომდევნო მოგებული თამაშისთვისაც.</p> <p> </p> <p>„გამომდინარე იქიდან, რომ კალათბურთში გვაქვს ისტორიული შედეგი, მინდა ეს შედეგი აღვნიშნოთ მთავრობის მხრიდან შესაბამისი ფულადი პრემიითაც. ვფიქრობთ, რომ 3 მილიონი ლარი გამოიყოს უკვე მიღწეული წარმატებისთვის და ყოველი მომდევნო მოგებული თამაშისთვის ევრობასკეტზე, ევროპის ჩემპიონატზე, ასევე, დავაწესებთ 3 მილიონ ლარს“,- განაცხადა კობახიძემ.</p> <p> </p> <p>ცნობისთვის, გუშინ, ევრობასკეტის მერვედფინალში საქართველოს საკალათბურთო ნაკრებმა რიგაში მიმდინარე შეხვედრაში საფრანგეთი დაამარცხა. ამრიგად საქართველოს ნაკრები ისტორიაში პირველად ევრობასკეტის მეოთხედფინალში ითამაშებს.</p> <p> </p> <p>წყარო: <strong>ინტერპრესნიუსი</strong></p>
მამა ქოციმე
ფეხბურთელებს დაურიგეს სათითაოდ 1მლნ ვისაც ისედაც დიდი ხელფასები აქვთ და ამათმა რა დააშავეს?
შენც
BOSS-ს-ს! მოსყიდვაა აბა რა. უკვე აღარ იციან როგორ შეინარჩუნონ სკამები. არადა რომ ჰკითხო ბიუჯეტში ფული არ არის. ამას წინათ ბავშვის დედა ითხოვდა შვილის დაფინანსებას მკურნალობისთვის და ჯანმრთელობის სამინისტროში უთხრეს ბიუჯეტში ფული არ არისო.ვფიქრობ ბავშვის გადარჩენა უფრო მთავარია, ვიდრე ეს ჟესტი
დაუ
მიდით ავავსოთ ქება დიდებით ავიყვანოთ კერპამდე და ხოტბა და გმირებად შერაცხვა.ითარსებიან და ვეღარ თამაშობენ.ფსიქოლოგიურად უნდა იყვნენ მზად ყოველი თამაშის წინ.სპორტული ფსიქოლოგი ჭირდებათ ძლიერზე ძლიერი განსაკუთრებით ბითაძეს რომ გაიხსნას.სულიერად უნდათ მომზადება ყველას.ეიფორიაში არ უნდა ჩავარდნენ და ეს ყველაფერი თუ გადალახეს უფრო უკეთ ვითამაშებთ ფინეთთან.ორივე გუნდმა სენსაცია მოაწყო და ორივე ეიფორიაში არიან.ამ დროს ვინც ფსიქოლოგიურად მზად იქნება ის გუნდი გაიმარჯვებს.
ყოჩაღ მთავრობას!
ერთადერთი ჩვენი სპორცმენები გვახარებენ, გადარეული ცოფიანი ნაცების ფონზე და არ ეკუთვნით დაფასება? არა ბიჭოს ქვეყნის ამრევებს ვუყურით და ნერვები ვიგლიჯოთ? ალალი და უსაყვედურო ბიჭებო! 10-ში წარმატებები და იგივე სიხარული!