<p>ევროპის ახალგაზრდული ჩემპიონატის შესარჩევი ციკლის მესამე ტურში, F ჯგუფში საქართველოს ნაკრებმა გასვლაზე მალტა 5:0 დაამარცხა.</p> <p> </p> <p>შეხვედრის პირველივე წუთები საქართველოს ნაკრების უპირატესობით დაიწყო. 37-ე წუთზე ლამაზი კომბინაციის შემდეგ, საბა ხარებაშვილმა სადებიუტო გოლი გაიტანა, მალევე ნიკოლოზ დადიანმა ულამაზესი დარტყმულით სხვაობა გაზარდა, მეორე ტაიმში "ჯვაროსნები" კიდევ უფრო გააქტიურდნენ და მეტოქეს არანაირი შანსი არ დავუტოვეთ.</p> <p> </p> <p>68-ე წუთზე კიდევ ერთი ეფექტური გოლი გავიდა, ამჯერად თავის გამოჩენა გიორგი ტაბატაძემ მოახერხა.</p> <p> </p> <p>მალევე, 71-ე წუთზე ნარიმანიძემ თავური დარტყმით სხვაობა გამანადგურებელი გახადა, ბასილაძემ კი საბოლოო ანგარიში დააფიქსირა.</p> <p> </p> <p>მომდევნო მატჩს ჩვენი გუნდი 14 ნოემბერს სტუმრად საბერძნეთთან ჩაატარებს.</p> <p> </p> <p><span style="text-decoration: underline;">ტა’ქალი. "სენტენარი"</span></p> <p><strong> მალტა - საქართველო 0:5</strong></p> <p>გოლები: 0:1 ხარებაშვილი (37), 0:2 დადიანი (44), 0:3 ტაბატაძე (68), 0:4 ნარიმანიძე (71), 0:5 ბასილაძე (81)</p> <p> </p> <p>საქართველო: მაქაცარია, ხარებაშვილი, ნარიმანიძე, ლაცაბიძე, ბუკია (ქარსელაძე 83), დადიანი, ეგოიანი, ჯაფარიძე (ბასილაძე 77), წულუკიძე (ლორთქიფანიძე 77), ტაბატაძე (პარკაძე 69), დეისაძე (გოცირიძე 69)</p>
აბა რას ელოდი?საერთოდ როგორ უშვებ ეგეთ გააზრებასაც კი გერმანიას მოვუგოთ?
აი ამ დონის გუნდებთანაა ჩვენი ადგილი.
მწვრთნელი
გილოცავთ 3 ქულას ყველას მაგრამ ვაღიაროთ,მალტა იყო ჭ კლასის ძალიან დაბალი დონის სასაცილო გუნდი და 2-3 საგოლე მომენტი მაგათმაც შეგვიქმნეს. იმათი მეკარის 3 საჩუქარიც ვაღიაროთ.კი, დამსახურებულად მოვიგეთ, კარგია მაგრამ ვისთან? ეგეც ხომაა და ბევრი ისევ თავდაღუნული მატაობდა,დაცვა მეკარემაც აურიეს მე 60 წუთიდან.სათამაშო დისციპლინის პრობლემა ჩანს,რასაც კარგი გუნდები არ გვაპატიებენ. ნამდვილი გამოცდა ნოემბერში გველის და იმედია,რეალურად შეაფასებენ ამ თამაშსაც.
წინა თამაშბის სტარტზეც ვფლობდით უპირატესობას,მაგრამ საფრთხეს ვერ ვქმნიდით,ახლა ცოტა უფრო შეთამაშებულები ვჩანდით,მაგრამ საჯარიმოში გამწვავებას მაინც ვერ ბედავდნენ,ინდივიდუალურად.პირველი გოლის შემდეგ ცოტა ამოვისუნთქეთ,მაგრამ მეორე გოლი-ლამაზმანის შემდეგ,ბიჭები მხრებში გაიშალნენ და ლაღად ათამაშდნენ.გამოდის რომ შესძლებიათ!შორიდან დარტყმებიც,ჭკვიანური პასებიც,კომბინაციებიც...თითქოს ვიპოვეთ თამაში და ახლა მისი განმტკიცება გვჭირდება.მომდევნო მეტოქეები,გერმანია და საბერძნეთი,სულ სხვა რანგის და შესაძლებლობების ნაკრებებია.მანდ გამოჩნდება,ჩვენი რეალური შესაძლებლობები და ბიჭები თავდაჯერებულები ვერ იქნებიან,საეჭვოა რამე გამოგვივიდეს.არადა დაკარგულმა,არდასაკარგმა ქულებმა,უკვე მძიმე მდგომარეობაში ჩაგვაგდო.თუ რაღაცას ვაპირებთ,სულ ცოტა გერმანიას მაინც უნდა მოვუგოთ.არადა თუნდაც სათქმელად როგორია,გერმანიას უნდა მოვუგოთ?!
ალფა
სამწუხაროდ, მეკარე გამოსაცვლელია, ამ მოგებულ თამაშშიც გამოჩნდა. ჩამშლელის ამპლუაა კიდე საყურადღებო, მცირე მონაკვეთში მაგ პოზიციიდან ზედიზედ თავისუფლად დაგვირტყეს მალტელებმა ბურთები სახიფათოდ.