<p>საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები მისთვის ზედიზედ მეორე ევროპის ჩემპიონატისთვის ერთგვარი რეპეტიციის ფარგლებში, ტრადიციულ საერთაშორისო ტურნირზე, „კარპატის თასზე“ (Trofeul Carpaţi’) იასპარეზებს.</p> <p> </p> <p>საქართველოს ნაკრებმა „კარპატის თასზე“ წლეულს, იანვრის დასაწყისში იასპარეზა და ოთხ გუნდს შორის მეორე ადგილი დაიკავა. პირველ შეხვედრაში სერბეთთან დავმარცხდით (25-35), მეორეში და მესამეში თურქეთს (32-27) და მასპინძელ რუმინეთს (35-34) მოვუგეთ.</p> <p> </p> <p>საქართველოს ეროვნული გუნდი ტიტე კალანდაძის ხელმძღვანელობით „კარპატის თასზე“ საასპარეზოდ წლეულს მეორედ გაემგზავრა, ამჯერად სახეცვლილი შემადგენლობით.</p> <p> </p> <p>ჩვენი გუნდი ტურნირს სლოვაკეთთან შეხვედრით გახსნის. შემდეგ მასპინძელს დაუპირისპირდება და უკრაინით დაასრულებს გამოსვლას.</p> <p> </p> <p>ტრადიციულ ტურნირზე მცირე ტრავმის გამო, არ იასპარეზებს გიორგი ცხოვრებაძე, სანდრო დარსანია და ზურაბ ცინცაძე. მათ ნაცვლად რუმინეთში გაემგზავრებიან გიგი რუხაძე, ვახტანგ ხარებაშვილი და გუგა უთმელიძე.</p> <p> </p> <p>„კარპატის თასზე“ საქართველოს ნაკრები შემდეგი შემადგენლობით იასპარეზებს:გიგი რუხაძე, ერეკლე არსენაშვილი, ზურაბ გოგავა, ირაკლი კბილაშვილი, ნიკოლოზ კალანდაძე, გიორგი არეშიძე, გიორგი დიხამინჯია, გიორგი ლაპიაშვილი, დავით ნიქაბაძე, მირიან გავაშელიშვილი, ხაზეინ რუსტამოვი, ვახტანგ ხელისუფალი, გიგა მელიავა, ვახტანგ ხარებაშვილი, გუგა უთმელიძე.</p> <p> </p> <p><strong>„კარპატის თასი“:</strong></p> <p>31 ოქტომბერი</p> <p>სლოვაკეთი – საქართველო</p> <p>1 ნოემბერი</p> <p>რუმინეთი – საქართველო</p> <p>2 ნოემბერი</p> <p>უკრაინა – საქართველო</p> <p> </p> <p><strong>geohandball.ge</strong></p>