<p>ალბანეთში მიმდინარე U20 ევროპის ჩემპიონატზე ნათია გადელიამ (+86 კგ) ოქროს მედალი მოიპოვა, საბა ასანიძემ (94 კგ) კი - ბრინჯაოს მედალი.</p> <p> </p> <p>გადელიამ 2 ოქროს და 1 ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა - ატაცში 100/104 /106 კილოგრამი დაძლია, ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა და ევროპის პრიზიორის ტიტული გაიფორმა. აკვრაში დაძლეული 125/130 /135 კილოგრამით ოქროს მედალი მოიპოვა, ასევე უმაღლესი სინჯის მედალი დაისაკუთრა ორჭიდში მოგროვილი 241 კილოგრამითაც. ნათიამ საქართველოს რეკორდებიც დაამყარა. აკვრაში 7, ორჭიდში კი 6 კილოგრამით გააუმჯობესა ქვეყნის რეკორდი.</p> <p> </p> <p>ასანიძემ ატაცში 151/156 კილოგრამი დაძლია და მე-5 პოზიციაზე გავიდა. მან აკვრაში დაძლეული 188/194/197 კილოგრამით ბრინჯაოს მედალი დაისაკუთრა და ევროპის პრიზიორი გახდა, ხოლო ორჭიდში მოგროვილი 353 კილოგრამით მკერდი მეორე ბრინჯაოს მედლით დაიმშვენა.</p> <p> </p> <p>თორნიკე ლომთაძემ (94 კგ) ატაცში დაძლეული 143 კილოგრამით მე-9 პოზიცია დაიკავა. ძალოსანმა აკვრაში თავი 182/188 კილოგრამს გაართვა და მე-5 ადგილზე გავიდა, ხოლო ორჭიდში მოგროვილი 331 კილოგრამით მე-8 საფეხურზეა.</p> <p> </p> <p>ლუკა ქაშიბაძემ (110 კგ) ატაცში 145/149/152 კგ. დაძლია და მე-9 ადგილი ერგო. აკვრაში დაძლეული 185/193 კილოგრამის ძლევით კვლავ მე-9 საფეხურზეა, იგივე პოზიციაზეა ორჭიდში მოგროვილი 345 კილოგრამითაც.</p> <p> </p> <p>ირაკლი ვეკუამ (+110 კგ) აკვრაში ბინჯაოს მედალი მოიპოვა - ატაცში 155/160 კილოგრამი დაძლია და მე-6 ადგილზე გავიდა - აკვრაში დაძლეული 195/204 კილოგრამით ბრინჯაოს მედალი დაისაკუთრა და ევროპის პრიზიორი გახდა. ორჭიდში მოგროვილი 364 კილოგრამით კი მე-5 საფეხურზეა. </p> <p> </p> <p>გივი დარსაველიძე (+110 კგ) ატაცში 153/160 კგ. დაძლია და მე-7 საფეხურზეა. აკვრაში დაძლეული 187/194/202 კილოგრამით მე-5 ადგილზეა, ორჭიდში მოგროვილი 362 კილგრამით კი მე-6 საფეხური ერგო.</p> <p> </p> <p><strong>მომზადებულია საქართველოს ძალოსნობის ფედერაციის "ფეისბუქის" გვერდის მიხედვით</strong></p>
ოდიკაძე ევროპის ჩემპიონ-პრიზიორია - მან სამივე სინჯის მედალი მოიპოვა
ძმის კვალდაკვალ საბა ასანიძემაც მოიპოვა ევროპის ჩემპიონობა: "სამი ოქრო მყავს სახლში!!!" - რას წერს გიორგი ასანიძის მეუღლე