<p style="text-align: center;"><span style="color: #172bcb;"><strong>ეროვნული ლიგა. XXXII ტური</strong></span></p> <p style="text-align: center;"> </p> <h3 style="text-align: center;"><span style="color: #a71232;"><strong>თელავი</strong></span> <span style="background-color: #fcf266;"><strong>0:2</strong></span> <span style="color: #a71232;"><strong>დილა</strong></span></h3> <div style="text-align: center;"><em><span style="font-size: 10pt;">08.11. თელავი. კავკასიონი არენა</span></em></div> <div><strong>გოლები</strong>: 0:1 უატარა (6. ბასინგას პასით), 0:2 ანოფი (74. შ. შეყილაძის პასით)</div> <div><strong>თელავი (4-3-3)</strong>: შევჩენკო - მჭედლიშვილი (71. გოგოტიშვილი), ცნობილაძე, დათუაშვილი, პარკინაშვილი - ოდიშვილი (79. ანანიძე), მ. ბაშელეიშვილი, დევდარიანი (66. ნ. ბაშელეიშვილი) - ჟივიძე, ყიფიანი (71. კაკარა), მარტინი (46. გ. ჩხეტიანი).</div> <div><em>მწვრთნელი: ვალერი გაგუა</em></div> <div><strong>დილა (4-2-1-3)</strong>: კერესელიძე - კიკაბიძე, ილორი, არაუჟო, მენდეში - ანდრონიკაშვილი, კონტე (90+1. ეტუ) - უატარა (84. გ. კობახიძე) - ტიბუე, ბასინგა (73. ანოფი), შ. შეყილაძე (90+1. ხლაიხალი)</div> <div><em>მწვრთნელი: დიეგო ლონგო</em></div> <div><strong>გაფრთხილება</strong>: ოდიშვილი (49), გ. ჩხეტიანი (53), არაუჟო (54)</div> <div><strong>გაძევება</strong>: გოგოტიშვილი (90+7)</div> <div><strong>არბიტრი</strong>: გ. კიკაჩეიშვილი</div> <p> </p> <p> </p> <p>"კავკასიონი არენის" ძალიან ცუდ მინდორზე (თუმცა რა მინდორზე!) "თელავმა" თავდაუზოგავად იბრძოლა, მაგრამ ჩემპიონობისთვის მებრძოლი "დილას" დასამარცხებლად, ან თუნდაც ქულის მოსაპოვებლად ძალები არ ეყო - ძალებიც და კლასიც.</p> <p> </p> <p>არადა, იყო მომენტი, როცა "თელავმა" გაიტანა და თითქოს თამაშის დასკვნითი ნაწილი დაძაბული უნდა ყოფილიყო, მაგრამ <strong>ჯოზეფ კაკარას</strong> სადებიუტო გოლი არ ჩაუთვალეს.</p> <p> </p> <p>სამაგიეროდ, დროული იყო გორელთა მწვრნთელის, <strong>დიეგო ლონგოს</strong> მიერ განხორციელებული ცვლილება - მოედანზე შესვლიდან ერთ წუთში <strong>ბლენქსონ ანოფმა</strong>, <strong>შოთა შეყილაძის</strong> პასით, ანგარიში 2:0 გახადა.</p> <p> </p> <p>პირველი გოლი კი სტუმრება თამაშის დასაწყისშივე გაიტანეს - <strong>არუნა უატარას</strong> შორეული დარტყმა <strong>ოლექსი შევჩენკოსთვის</strong> აუღებელი აღმოჩნდა. ამრიგად, ორივე გუნდისთვის ამოცანა უცვლელი რჩება: "დილა" აგრძელებს ბრძოლას ჩემპიონობისთვის, ხოლო "თელავი" - გადარჩენისთვის. </p> <p> </p> <p>სხვათა შორის, თელაველთა მარცხი ძალიან გაახარებდა "კოლხეთს" და მის ქომაგებს. ფოთელებმა პარასკევს სტუმრად 3:1 დაამარცხესა "გაგრა" და პლეი-აუტში მოხვედრის შანსი მცირედით, მაგრამ მაინც გაეზარდათ.</p>