<h3 style="text-align: center;"><span style="color: #a71232;"><strong>დილა</strong></span> <span style="background-color: #fcf266; color: #000000;"><strong>2:1</strong></span> <span style="color: #a71232;"><strong>სამგურალი</strong></span></h3> <div style="text-align: center;"><span style="font-size: 10pt;"><em>26.11. გორი. თენგიზ ბურჯანაძე</em></span></div> <div><strong>გოლები</strong>: 1:0 ბასინგა (14), 2:0 კონტე (41. ედუძის პასით), 2:1 ჯანჯღავა (90+1. სებოლინიას პასით)</div> <div><strong>დილა (4-2-1-3)</strong>: კერესელიძე - კიკაბიძე, ეტუ (46. მენდეში / 84. არაუჟო), ანდრონიკაშვილი (70. ილორი), ტიბუე (74. ჩაბრაძე) - კონტე, უატარა - ბოანსი (70. ფარულავა) - ედუძი, შ. შეყილაძე, ბასინგა.</div> <div><em><strong>მწვრთნელი</strong>: დიეგო ლონგო</em></div> <div><strong>სამგურალი (4-2-3-1)</strong>: ბელოვი - ჯანჯღავა, პატარკაციშვილი, აბულაძე, ბული - შერგელაშვილი, ვინისიუსი (62. გაფრინდაშვილი) - ჟან კარლოსი (78. გოგნაძე), ჩიხლაძე (62. აინი), ველისოლი (62. სებოლინია) - ფანცულაია.</div> <div><em><strong>მწვრთნელი</strong>: ტიაგო გომისი</em></div> <div><strong>გაფრთხილება</strong>: ეტუ (31), ჩაბრაძე (77), სებოლინია (84)</div> <div><strong>არბიტრი</strong>: ბ. ბრეგაძე</div> <p> </p> <p> </p> <p>"დილა" დამაჯერებლად იგებდა პირველ დამატებულ წუთამდე და თითქოს უპრობლემოდ უნდა აეღო 3 ქულა, მაგრამ <strong>ირაკლი ჯანჯღავას</strong> გოლმა ვითარება დაძაბა და საფინალო სასტვენმა გორელებს სულზე მიუსწრო.</p> <p> </p> <p><strong>დიეგო ლონგოს</strong> გუნდი მუდმივად ჩასაფრებულია, რომ ეგებ, "იბერიამ" ქულები დაკარგოს და თავად გადავიდეს მოწინავე პოზიციაზე, მაგრამ ეს ჯერჯერობით არ ხერხდება, რაც გორელებმა, პრინციპში, მხოლოდ საკუთარ თავს უნდა დააბრალონ - "იბერიასთან" ხომ წლეულს ოთხივე თამაში წააგეს!</p> <p> </p> <p>რაც შეეხება "სამგურალს", ეს გუნდი ჯერ კიდევ საფრთხეშია, რადგან შესაძლებელია, "გარეჯი" წამოეწიოს. ამიტომ, წყალტუბოელებს დარჩენილ ორ ტურში ერთი გამარჯვება სჭირდებათ, თავი სამშვიდობობს რომ დაიგულონ.</p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p>
ვასილიჩი
გორი ღირსია ჩემპიონობის? ორ კაციან სტადიონს ვერ ავსებს გუნდი.
სოსელო
საჩუქარი თბილისის დინამომ გაუკეთა იბერიას, 3 ქულა რომ აჩუქა ვითომ დაძაბულ თამაშში და თავად რომ ტორპედოს ვეღარ ეწევა!!!!