<p>მსოფლიოს ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირის პირველ ტურში, შერმადინის ბოლო საშინაო მატჩში, პირველი ტაიმის შემდეგ საქართველოს ნაკრები უკრაინას 48:43 ამარცხებს.</p> <p> </p> <p>მწვრთნელმა ჯიკიჩმა მოედანზე შემდეგი სასტარტო ხუთეული გაიყვანა: ანდრონიკაშვილი, სანაძე, ფევაძე, შენგელია, შერმადინი. მეტოქე ჯარიმებით დაიტვირთა, თუმცა პერიმეტრიდან კარგად ისროდნენ. ჩვენი გუნდიდან სანაძე გამოირჩეოდა და ნაკრებში დაბრუნებული 38 წლის მაკფადენი (ესპანეთის რანგით მეორე დივიზიონის მენიორკაში ასპარეზობს) და პირველი მეოთხედი 23:15 მოვიგეთ.</p> <p> </p> <p>აქტიურად ჩაერთო თამაშში 16 წლის ხატიაშვილი, უკრაინამ კი მეთოთხმეტე წუთზე სხვაობა 3 ქულამდე შეამცირა. შენგელიამ, რომელიც თბილისში ესპანეთიდან შეხვედრის დაწყებამდე ოთხი საათით ადრე ჩამოვიდა, 7 ქულა ჩააგდო, შერმადინმა, სანაძემ, მაკფადენმა (ორი სამიანი ჩააგდო) და ანდრონიკაშვილმა შეგვძინეს ქულები, თუმცა დაცვაში შეცდომებით მოწინააღმდეგემ ისარგებლა და პირველი ტაიმი 48:43 დასრულდა.</p>
ლონდარიძის ფანი გვატემალადან
არ იქნება ჯინჭარაძე? არ იქნება მოგება!
არ გაგხსენებოდა ჯობდა კალათბურთს აღარ ვახსენებ მეზიზღება ისეთი მეორე ტაიმი ითამაშეს
მარტო ერთი კაცით, ისიც გადაღლილით თამაშს ვერ მოიგებს.