გეთანხმები ძმაო, ყველას პირზე აკერია ბავშვთა ფეფბურთი და როცა დინამოს 19 წლამდე ასაკის უნდს მიეცა შანსი ევროპის ჩემპიონთა პლეიოფში ეთამაშა სტადიოზე და თანაც დინამოზე 400 კაცამდე, თუ იქნებოდა და ისინიც, ფანებთან ერთად, თითქოს თეატრში ისხდნენ ჩუმად უყურებდნენ თამაშს. და მაინც ყველა გაოცდა, როცა პირველი ტაიმის დამთავებას ალბათ წუთზე ნაკლები დარჩა მაშინ დაიწყეს ხმაური და ხმაურით გააცილეს გუნდები გასახდელში. გადახედეთ ქართულ ტელევიზიებს, განსაკუთრებით საზოგადოებრივ არხს, ყველას თამაშები აინტერესებთ ქართული ფეხბურთის გარდა. ჩემპიონთა ლიგის ფეხბურთს აჩვენებს სიქნეტი, რომელიც ქვეყნის მაშტაბით ყველგან არ მაუწყებლობს და საზ. არხი თავის სპორტული არხით ჩოგბურთის რომელიღაც ტურნირს აჩვენებს. ეს ერთი მაგალითი მოვიყვანე მხოლოდ. თუმცა ამას ვერ იტყვი ობოლაძის გადაცემაზე, რომელსაც მოჰყავს ქართველი მწვრთნელები, ვეტერნები, ექსპერტები საქართველოს ჩემპიონატის და ბავშვთა ფებურთის პრობლემებს. ყველა ფეხბურთის გულშემატკივარს ვთხო შემოვბრუნდეთ ქართული ფეხბურთისკენ და სალახი და ლივერპული თვითონ გაარკვევენ ურთიერთობას.
gio gio
ასეთი მატჩები სასარგებლოა ყოველთვის თუ სწორად გამოიყენებ.(მოხდება სწორი სელექცია) და არ მოხდება ვიღაცის კარნახით ფეხბურთელების გამოძახება. ასევე მისაღებია გულშემატკივარის მხრიდან ჯანსაღი კრიტიკა.მაგრა რაც აქ იწერება ზოგიერთი ვაიგულშმატკივარისგან ნაღდად მიუღებელია.(საკუთარი ნაკრების ცინიკურად მოხსენება).იმედია ეს რთული პერიოდიც გაივლის და ნაკრებიც ათამაშდება.(საჭირეობის შემთხვევაში მწვრთნელიც უნდა შეიცვალოს).წარმატებები ჩვენს ნაკრებს.
ჰოი საოცრებავ,საქართველოს პარლამენტში განათლების რეფორმას სერიოზული სახით განიხილავენ ყოფილი სპორტსმენები,ივანე ჯავახიშვილის,პეტრე მელიქიშვილის,აკაკი შანიძის ქვეყანაში ხალხოოო!!
მეგობრებო ნაკრებზე ბოდიშს ვიხდი არაფერს ვიტყვი, მინდა საკლუბო ფეხბურთზე ვთქვათ ორიოდე სიტყვა,მოვა ზაფხული და ჩვენი გუნდები ითამაშებენ ევროპის საკლუბო მატჩებში, ესეიგი რომ დავაკვირდეთ ისეთი ქვეყნებმა ისწავლეს ფეხბურთის თამაში რომ ადრე მაპატიეთ სტადიონებიც არ ქონდათ, მაგალითად ფარერების კუნძულებში სულ რამდენიმე სტადიონია, მინდა მოვუწოდო პასუხისმგებლობას გააკეთონ რეფორმები ,1, გადავიდეთ შემოდგომა გაზაფხულზე,2, ლიგა 2გახდეს16 გუნდიანი და იქ დაწესდეს ლიმიტი ლეგიონერების და იქ ითამაშონ ბევრმა ჩვენმა პერსპექტიულმა ახალგაზრდა ფეხბურთელებმა, ლიგა 3 გახდეს 18 გუნდიანი აი შვეიცარიას პრომოუშენი ლიგასავით,მე 4 ე ლიგას გუნდები ითამაშებენ რეგიონალური ლიგებში,აი ავსტრია ან გერმანული ობერლიგასავით, სპეციალისტები, მწვრთნელები, გუნდის ხელმძღვანელები, ვეტერანი ფეხბურთელები,და ჟურნალისტები ,დაამატებენ თავიანთ აზრებს, დიდი პატივისცემით საქართველოს ფეხბურთის გულშემატკივარი 55 წლის სტაჟით, მერაბი 61, მადლობა,
დაბერდა ის დაცვა ვინც 2024 წლამდე ითამაშა. ახლები-საზონოვს სულ ტრავმა აქვს,გელაშვილი ვერას ჯერ იმ დონეზე ჰალანდებს,ილდიზებს და თუნდაც ტადიჩებს დაუყენო. გოგლიჩიძე-ლოჩო კი ათამაშეს და თქვენც ნახეთ ჩვენი დაცვა რას გავდა. ამ მომენტისთვის არც დაცვა გვყავს და წინაც უნდა ვილოცოთ რომ ყველა გვყავდეს ჯანმრთელად. ჟორჟი-ბუდუ უკვე სამი წელია მესამე კონკურენტუნარიანი თავდამსხმელი ვერ გამოჩნდა. რა აზრი აქვს ამხანაგურს-გულიაშვილს გამოცდი თუ აბუაშვილს. კიდე დავამატებ-ამ თემას არ ეხება,მაგრამ იუთუბზე ბიჭები რო უბერავენ გადაცემებს- ქართულ ფეხბურთზე ილაპარაკეთ,მარტო ეგ არის საინტერესო. რა ჩვენი საქმეა ალონსო გასაშვებია თუ სალათი ლივერპულში რას იზავს. კი მეც მიყვარს და ვუყურებ ევროპულ და სამხრეთამერიკულ ფეხბურთსაც კი,მაგრამ იცით რომ იმ ევროპაში მხოლოდ თავის გუნდს გულშემატკივრობენ? აი ვთქვათ ჩართე ტელევიზორი და ნახე გლადბახის გიჟი ფანები-90% არ იცის ნიუკასლი რომელი ქვეყნის გუნდია. აი შენ თუ გალათასარაის ფანს უთხარი რომ იცი ოსიმენი ჰყავთ-იფიქრებს რომ უკან ეტენები. ანუ თავს იბანძებთ,არ არის ეგ ჩვენი პრობლემა იმათი ფეხბურთის გარჩევა-ცუდი მოსასმენია. თქვენსაზე ილაპარაკეთ და თავი ღირსეულად დაიჭირეთ.
არჩი – ეჰჰჰ–ს
კარგი, ყველაფერი გასაგებია, ვინ რას წერთ. თქვენ ქართული ფეხბურთი არ გიყვარდეთ, მეტია არაა ჩემი მტერი. მაგრამ, გიორგი შერმადინი რატომ იყო წუმპეში, შე მართლა ბოროტო ადამიანო?
ისრაელთან არ ვიცი და ლიეტუველებთან ნაღდად არ გამოვა ამხანაგური... მაგათ ამხანაგი-ს გაგონებაზე გულყრა ემართებათ...
ჩვენები ბადეებს დახევენ:)