<p>ჩელენჯ თასის მეორე ტურში „შავი ლომი“ ირლანდიაში „ქონოთთან“ 0:52 დამარცხდა.</p> <p> </p> <p>მატჩი მეტოქე გუნდის სრული უპირატესობით მიმდინარეობდა, რომელმაც პირველი ტაიმი 38:0 მოიგო, შესვენების შემდეგ კი ანგარიში კიდევ უფრო გამანადგურებელი გახადა.</p> <p> </p> <p>„შავმა ლომმა“ ტურნირზე ორი მატჩი წააგო და მომდევნო შეხვედრას10 იანვარს სტუმრად „მონტობანთან“ ჩაატარებს.</p> <p> </p> <p><strong>გალვეი. „დექსქომ სთედიუმი“</strong></p> <p><strong>ქონოთი - შავი ლომი 52:0</strong></p> <p><strong>შავი ლომი</strong></p> <p><strong>ხაზი: </strong>15. ლუკა თაყაიშვილი, 14. აკაკი ტაბუცაძე, 13. დემურ თაფლაძე, 12. თორნიკე კახოიძე, 11. შალვა აფციაური, 10. ლუკა ცირეკიძე, 9. თენგიზ პერანიძე;</p> <p><strong>შერკინება:</strong> 1. ნიკოლოზ ხატიაშვილი, 2. ირაკლი ქვათაძე, 3. კახაბერ დარბაიძე, 4. მიხეილ ბაბუნაშვილი (კაპ.), 5. დემურ ეფრემიძე, 6. ლაშა ციხისთავი, 7. გიორგი ცუცქირიძე, 8. გიორგი სინაურიძე.</p> <p><strong>მარქაფა: </strong>16. შალვა მამუკაშვილი, 17. ვასილ კაკოვინი, 18. გიორგი ჩხარტიშვილი, 19. გურამ ღანიაშვილი, 20. გიორგი კერვალიშვილი; 21. გიორგი სპანდერაშვილი, 22. ზაურ ლუტიძე, 23. ალექსანდრე თოდუა.</p>
ვიმეორებ ადრე ნათქვამ ფრაზას: "გაუქმდეს რაგბი საქართველოში!"
სამი წერტილის ნაცვლად ალბათ სიტყვა "კურდღელი" იქნებოდა უპრიანი რომ დაგეწერა
ვონაა პასუხისმგებელი ?!
მხოლოდ მწვრთნელი?! და ხომ აშკარაა, რომ ქართულ რაგბიში "რაღაც ვერ არის" ? წაგებები, თანაც ათეული წლების უკან ე.წ. ჩვეული ანგარიშებით ... აი, უკვე პატარებმაც წააგეს ! პ.ს. "რა ამის პასუხია და" და არა "ჩასაფრებულის პოზიციიდან": როცა აშკარა უკუსვლაა ბევრი მიმართულებით, მათ შორის განსაკუთრებით ბავშვთა/ახალგაზრდების შედეგებში, სპორტის სამინისტროს რამე ეხება ?
ამდენი ხანი მეგონა, რომ "გურული ლელოს" თამაშის მშობელმა ერმა რაგბის თამაშიც ვისწავლეთ! თურმე სადა ხარ? . . .
ჟორაჯან, შენ რეიზა არ გადი მოედანზე სათამაშოდ ,სიმონ, ერთი-ორ ლელოს ხომ დადებდი?! პ.ს. წაგვება ყველა გვეწყინა,მითუმეტეს 0-ზე წაგება, ოღონდ პიროვნებას არ უნდა შეეხო
ერთი ჯარიმა მაინც როგორ ვერ გაიტანეთ? შავი ლომი კი არა თეთრი კურდღლები ხართ.
irakli81
ნოლი ინტელექტი, ნოლი უნარები, მარტო კუნტმაგარი მუტრუკების გაიქეცი და დაეჯახე ანუ ტიპიური ქოცური ქცევა, ექვსი ერი არა და პარლამენტში ნაღდად აქვთ მომავალი.
მადლობა რაგბის ფედერაციას წარმატებული მუშაობისთვის. დაიმსახურა.
ნაპოლეონი
Შენ და ᲨენისᲗანა Ჩასაფრდბულებმა ერᲗსქესიანᲗა ქორწინებას მიხედეᲗ და ზადნიᲗ დახვდიᲗ რუსის ჯარს ᲨარვალᲩახდილები. . .
Ñññ
სადაც სამართალი არაა არ გაიხარებს სპორტი. ყველაფერში უკუსვლა პოლნიმ ხოდომ. არ გინდოდათ აკაცუკი ?მიირთვით თურქმენბაში !
წყალში გადაყრილი ფული! ის სჯობს დიდი 10-ის გუნდებს გადაუნაწილონ!
რაგბი ჩვენი „ ოცნების “ გუნდიაააა
ამათაც დაიწყეს გამანადგურებელი ანგარიშით წაგებები.
ნაცარქექია
6 ერში გვინდაო. 6 ერი კი არა, მალე, სადაც ვართ, მანდაც ყველას პონჩიკები გავხდებით. ჯარიმა მაინც დაგერტყათ, სუხოის მაინც არ წააგებდით. ისე, პარლამენტში რომ მოსინჯოთ ძალები, არა?