<p>Geo Team-ის ცნობით, საყრდენი ნახევარმცველი გიზი მამაგეიშვილი „იბერია 1999“-დან „შტურმში“ გადავიდა, რომლის ლიდერიც ოთარ კიტეიშვილია:</p> <p> </p> <p>„ჯეო თიმის ექსკლუზიური ინფორმაციით, გიზი მამაგეიშვილი კარიერას გრაცის „შტურმში“ გააგრძელებს. როგორც შევიტყვეთ, 22 წლის ფეხბურთელი უკვე ავსტრიაშია - გაიარა სამედიცინო შემოწმება და გააფორმა 3.5-წლიანი კონტრაქტი“.</p> <p> </p> <p>გიზი მამაგეიშვილი „იბერია 1999“-ის აღზრდილია. ის საქართველოს ყველა ასაკობრივი ნაკრების წევრი იყო და ევროპის 2025 წლის ჩემპიონატზე მიიღო მონაწილეობა.</p>
შტურმი, გიზისთვის ძალიან კარგი ვარიანტი მგონია.კიტესთან ერთად ითამაშებს,გუნდთან შეჩვევასაც გაუმარტივებს,რჩევებსაც მისცემს და გუნდში ისეთი ავტორიტეტი აქვს,რომ მის გვერდით,ისიც ძალიან თავდაჯერებულად იგრძნობს თავს.თავისთავად შტურმიც კარგი გუნდია და სათანადოდ განვითარების შემთხვევაში,დიდებული ტრამპლინიც შეიძლება გახდეს,გიზისთვის.ვულოცავ და დიდ წარმატებებს ვუსურვებ.მეორე მხრივ,იბერია წამყვან ფეხბურთელს ჰკარგავს და ისევ გაძლიერების კი არა,რაც არის იმის შენარჩუნების პრობლემა ექმნება.ზაფხულამდე დიდი დროა,გიზიც იმ დროს წავიდა,როცა იბერიას მისი შემცვლელის შერჩევისათვის, საკმარისი დრო აქვს.ტრანსფერი კლუბისათვის მოულოდნელი არ იქნებოდა ალბათ მისი შემცვლელიც უკვე შეგულებული ეყოლებათ.22 წელი,ის ასაკია,როცა ფეხბურთელი,თანაც კლუბის წამყვანი ფეხბურთელი,ფსიქოლოგიურადაც და ფიზიკურადაც უკვე მზად არის,უცხოურ კლუბში წასასვლელად და ახალი მიზნებისაკენ სავალად.ისე მგონია,გიზი მამაგეიშვილს,მთლად კაპიკებში არ გაყიდიდნენ და აღებული ფული,გუნდისთვის სასარგებლოდ დაიხარჯება.
რაც ეს ფედერაცია მოვიდა,საქართველოს ნაკრებმა 128 ადგილიდან 68 ადგილამდე ამოყვინთა,ბოლო ხანებში წარუმატებლობის გამო,70 პოზიციამდე ჩამოვიდა,მაგრამ ეს იმას ნიშნავს,რომ ფეხბურთი გაანულეს?ეს მაგარი ფეხბურთელები რომ გამოჩნდნენ,მათ მიერ აშენებულ მოედნებსა და საფეხბურთო აკადემიებში ხომ არ ისწავლეს ფეხბურთის თამაში, თუ სიმინდის ყანაში სირბილით სწავლობდნენ?იაშვილმაც და კობიაშვილმაც თითქმის მთელი კარიერა,გემანიაში გაატარეს,მერე იქაურ საკლუბო სტრუქტურებში იმუშავეს რამდენიმე წელი და იქ მიღებული გამოცდილებით შეძლეს ფედერაციის ისე ამუშავება,რომ ამდენი მინდორი,სტადიონი და სავარჯიშო ბაზა ააშენეს,იქ კი,მაგარი ფეხბურთელები იზრდებიან.როცა რაღაცას აკეთებ,შეცდომების დაშვებას თავიდან ვერ აირიდებ,მაგრამ ამის გამო ყველაფერს წყალი თუ გადაასხი,ეს ნიშნავს,რომ რაც კარგი გაკეთდა,იმის ღირსიც არა ხარ.უმადურობაა ყველაზე დიდი ბერკეტი,ყოველივე ნათელის გასანადგურებლად და მისი გამოყენება,ყველაზე მეტად,ქართველებს გვეხერხება.