<p>საქართველოს ეროვნული ნაკრების 17 წლის წევრი, მათე ხატიაშვილი ესანეთის ასაკობრივ ტურნირებში უმაღლეს დონეზე თამაშობს. მათე "ბასკონიას" როგორც ევროლიგის, ისე ესპანეთის უმაღლესი ლიგის ძირითადი გუნდის განაცხადშია, თუმცა თამაში მხოლოდ ასაკობრივ გუნდში უწევს.</p> <p> </p> <p>ამ დღეეებში ესპანეთში საერთაშორისო ტურნირი გაიმართა, რომლის ფინალიც დღეს იყო. "ბასკონია" ფინალში 82:92 დამარცხდა მადრიდის "რეალთან". ხატიაშვილი ორივე გუნდის შემადგენლობაში საუკეთესო იყო. მათემ შეხვედრა 29 ქულით, 10 შედეგიანი გადაცემითა და 5 მოხსნით დაასრულა. </p> <p> </p> <p>შედეგიანი იყო მათე ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩში, "ბარსელონასთანაც". ქართველმა გამთამაშებელმა შეხვედრა ორმაგი დუბლით დაასრულა. მათემ 18 ქულა, 10 პასი და 5 მოხსნა მოაგროვა, "ბასკონიას" 70:63 მოაგებინა და ფინალში გაიყვანა.</p> <p> </p> <p>შეგახსენებთ, რომ მათემ ეროვნული ნაკრების ბოლო მატჩში, რომელის ალეკსანდარ ჯიკიჩის გაწვრთნილმა გუნდმა ტენერიფეში ესპანეთთან ჩაატარა და 21 წუთში 10 ქულა, 3 პასი და 1 მოხსნა მიითვალა. </p> <p> </p> <p><strong>GFF.GE</strong></p>
toy
ეს შური დაგვღუპავს ქართველებო, რა გჭირთ რა, რატო არ გიხარით ქართველის ოდნავი წარმატებაც კი? ვინმე ამბობს დონჩიჩიაო? უბრალოდ იოცნება ადამიანმა და რა წაესიეთ.
ანი-ს
ბასკონიას ახალგაზრდულ გუნდში თამაშობს და არა მთავარ გუნდში,ჯერ ძალიან ბევრი რამ აქვს დასამტკიცებლად!!
მარი-ს-ს!!ვისაც გჯერათ გაიარეთ,მე აღარ მჯერა მუდმივად "პერსპექტიული" ქართველი სპორტსმენების!
გიგი
საქმეც მაგაშია რო არ არის დონჩიჩი და ვერ მოიგებს ევროლიგას!ბასკონიას მთავარ გუნდის წევრიც არ არის,ახალგაზრდულ გუნდში გამოდის!
zaza
დონჩიჩს საერთოდ არ გავს თამაშის მანერით უფრო დრაჟენ პეტროვიჩის მანერის კალათბურთს თამაშობს ძალიან მომატებულიაქდა იმედია დიდ კალათბურთს ითამაშებს.