<p>საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებმა სეზონი გამარჯვებით გახსნა. ევროპის ჩემპიონატისთვის სამზადისში, მისთვის პირველ საკონტროლო შეხვედრაში ქუვეითს 28-24 მოუგო.</p> <p> </p> <p>საქართველოს ნაკრები მისთვის ზედიზედ მეორე ევროპის ჩემპიონატისთვის მზადებას სლოვენიაში შეუდგა და პირველ საკონტროლო შეხვედრაში ქუვეითს დამაჯერებლად მოუგო.</p> <p> </p> <p>ტიტე კალანდაძის გუნდიდან ყველაზე შედეგიანი იყო ისლანდიური „აკიურეირის“ ქართველი ლიდერი გიორგი დიხამინჯია, რომელმაც მეტოქეს 8 ბურთი გაუტანა.</p> <p> </p> <p>ჩვენი გუნდიდან მეორე საუკეთესო შედეგი ჰქონდა „ზაგრების“ ქართველ ინსაიდს გიორგი ცხოვრებაძეს, ხოლო ხუთი გოლით მესამე საუკეთესო მაჩვენებლით გამოირჩა „ექს ან პროვანსის“ ქართველი ლეგიონერი ნიკოლოზ კალანდაძე.</p> <p> </p> <p>საქართველოს ნაკრები მეორე საკონტროლო შეხვედრას ალჟირთან ჩაატარებს.</p> <p> </p> <p><strong>საქართველოს ნაკრები:</strong> ნიკოლოზ კალანდაძე (5), მირიან გავაშელიშვილი (3), გიორგი ცხოვრებაძე (6), გიორგი დიხამინჯია (8), გიორგი ლაპიაშვილი (1), ვახტანგ ხელისუფალი (1), გიორგი არეშიძე (1), ერეკლე არსენაშვილი (3), ხაზეინ რუსტამოვი.</p> <p> </p> <p><strong>geohandball.ge</strong></p>