<p>ფრანგულ კაპელა-ლა-გრანდეს მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ტურნირში ჩვენებურმა 7 ქულით მესამე ადგილი დაიკავა <br> საქართველოს სამი წარმომადგენელი მონაწილეობდა ფრანგულ კაპელა-ლა-გრანდეს მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ტურნირში, რომლის საპრიზო ფონდი იყო 30 000 ევრო.</p><p>პირველობისთვის მრავალი ცნობილი დიდოსტატი იბრძოდა. ჩვენებურთაგან ყველაზე უკეთ საქართველოს ექსჩემპიონმა <strong>თორნიკე სანიკიძემ</strong> იასპარეზა.</p><p>მე-8 ტურში მან სომეხი ტიგრან პეტროსიანი დაამარცხა, ბოლო ტურში კი ინდოელ პარიმარჯან ნეგის დაუზავდა და 7 ქულა მოაგროვა.</p><p>ასევე, ყაიმზე შეთანხმდნენ პენტალა ჰარიკრიშნა (ინდოეთი) და ტიგრან ჩარამიანი (საფრანგეთი), ხოლო მარტინ კრავცივმა (უკრაინა) იულიან რადულსკის (ბულგარეთი) სძლია და ერთბაშად ხუთმა მოჭადრაკემ 7-7 ქულას მოუყარა თავი.</p><p>საბოლოოდ, უკეთესი კოეფიციენტით საპრიზო ადგილები ასე განაწილდა: 1. ჰარიკრიშნა (3000 ევრო), 2. ნეგი (2000), 3. სანიკიძე (1500), 4. ჩარამიანი (1000), 5. კრავცივი (900 ევრო).</p><p>6,5 ქულით VI-XXI ადგილები გაინაწილა <strong>დავით არუთინიანმა</strong> (საბოლოოდ - მე-15), რომელსაც 500 ევრო ერგო, ხოლო <strong>დავით ჯოჯუა</strong> 6 ქულით 36-ე ადგილსა და 150 ევროს დასჯერდა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>