<p>ჰეინსმა სასტარტო ხუთეულში ითამაშა და 30:04 წუთში 11 ქულა, 1 მოხსნა, 4 პასი და 1 დაფარება მოაგროვა <br> ესპანეთის ჩემპიონატის გასულ ტურში მოულოდნელი შედეგი დაფიქსირდა. "გრან კანარიამ", რომლის ღირსებასაც ქართული პასპორტის მქონე მარკიზ ჰეინსი იცავს, "ბარსელონას" უმასპინძლა და დრამატულ ბრძოლაში, ორ ოვერტაიმიან მატჩში 93:90 დაამარცხა.</p><p>ჰეინსმა სასტარტო ხუთეულში ითამაშა და 30:04 წუთში 11 ქულა, 1 მოხსნა, 4 პასი და 1 დაფარება მოაგროვა. ამერიკელმა კალათბურთელმა 7-დან 5 ორქულიანი და საჯარიმო ჩააგდო, 4 სამქულიანი კი ააცილა.</p><p>მასპინძელთაგან 10 და მეტი ქულა ერთბაშად ექვსმა მოთამაშემ დააგროვა, ბარსელონელთაგან კი საუკეთესონი ხიან კარლოს ნავარო და ერაზემ ლორბეკი იყვნენ, შესაბამისად, 21 და 20 ქულით. "გრან კანარია" 9 მოგებითა და 15 მარცხით მე-14 ადგილზეა.</p><p>რაც შეეხება "გრან კანარიას" ყოფილ კალათბურთელს, ასევე ქართული პასპორტის მქონე ტორინ გრინს, იგი თურქულ "თოფაშში" შესანიშნავად ათამაშდა. იგი თურქული გუნდის სასტარტო ხუთეულში დამკვიდრდა და უკვე გუნდის ერთ-ერთ ლიდერად ითვლება.</p><p>გასულ ტურში ბურსელები ჰაჩტეპის უნივერსიტეტის გუნდთან 71:79 დამარცხდნენ, გრინმა კი 36 წუთში 15 ქულა, 3 მოხსნა და 4 პასი მოაგროვა.</p><p>ტორინმა 5-დან 2 ორქულიანი, 11-დან 3 სამქულიანი და 4-დან 2 საჯარიმო ჩააგდო. "თოფაში" 11-11 მოგებითა და ამდენივე მარცხით თურქულ სუპერლიგაში მერვე ადგილზეა.</p><p><strong></p><p>gbf.ge</strong></p>