<p>ტაშკენტის საერთაშორისო მემორიალში ჩვენებურმა ლიდერის მსგავსად 7 ქულას მოუყარა თავი, თუმცა უკეთესი კოეფიციენტით პირველობა რუს მოჭადრაკეს ერგო <br> პირველი უზბეკი დიდოსტატის - გიორგი აგზამოვის მე-6 საერთაშორისო მემორიალი, რომელშიც 110 მოჭადრაკე მონაწილეობდა 14 მარტს დამთავრდა ტაშკენტში.</p><p>მთავარი პრიზის (5000 დოლარი. სულ საპრიზო ფონდი - 20. 000$) უპირველეს მაძიებელთა შორის იყვნენ რუსი მაქსიმ ტუროვი და თბილისელი მიხეილ მჭედლიშვილი.</p><p>გადამწყვეტ ტურში სწორედ ისინი დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს. თეთრებით ქართველი დიდოსტატი თამაშობდა, მაგრამ გადამწყვეტ უპირატესობას ვერ მიაღწია და მეტოქეს დაუზავდა.</p><p>ორივემ 7-7 ქულას მოუყარა თავი. უკეთესი კოეფიციენტით პირველობა ტუროვს ერგო, მჭედლიშვილი მეორე ადგილზე გავიდა. ასევე, 7 ქულა მოაგროვა ვიორელ იორდაჩესკუს (მოლდოვა) მძლეველმა ანტონ ფილიპოვმა (უზბეკეთი), რომელიც მესამე ადგილზე გავიდა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>