<p>გამარჯვებულები და პრიზიორები სამ ასაკობრივ ჯგუფში სპეციალურ სლალომსა და გიგანტურ სლალომში გამოვლინდნენ <br> საქართველოს სათხილამურო ფედერაციისა და სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს საერთო ინიციატივით სამთო მოთხილამურეთა საქართველოს თასის გათამაშების მე-4 ეტაპს მესტიაში ჰაწვალის ფერდობმა უმასპინძლა.</p><p>გამარჯვებულები და პრიზიორები სამ ასაკობრივ ჯგუფში სპეციალურ სლალომსა და გიგანტურ სლალომში გამოვლინდნენ.</p><p>შეჯიბრებაში საქართველოს ნაკრების წევრებიც მონაწილეობდნენ. გაუწყებთ პირველ-მესამე ადგილებზე გასულთა ვინაობას:</p><p><strong><span style="color: #ff0000;">სპეციალური სლალომი.</span> გოგონები.</strong> 1999-2000 წლებში დაბადებულნი. 1 თამარ ბარბარიანი (ბაკურიანი, 2.10,06), 2. ანა ჩართოლანი (მესტია, 2.27,01), 3. ქეთი მიქაბერიძე (ბორჯომი, 2.27,46).</p><p><strong>1997-1998 წ.წ.</strong> 1. ნუცა ხურცილავა (აბუ-ბაკურიანი, 1.58,69), 2. სალომე კვიციანი (მესტია, 2.00,03), 3. ილონა შავაძე (აჭარა, 2.16,77).</p><p><strong>1996 წელს და უფრო ადრე დაბადებულნი.</strong> 1. თამუნა ჯაღმაიძე (გუდაური, 1.53,14), 2. ნატაშა გავა (ბორჯომი, 1.53,31), 3. თაკო ბაქრაძე (ბორჯომი, 2.04,42).</p><p><strong>ვაჟები. 1999-2000 წ.წ.</strong> 1. ლაშა კურტანიძე (ბაკურიანი, 1.55,81), 2. გიორგი კურტანიძე (ბაკურიანი, 2.04,46), 3. გიორგი პაჩოშვილი (აბუ, 2.05,05).</p><p><strong>1997-1998 წ.წ.</strong> 1. გიორგი კურტანიძე (ბაკურიანი, 1.49,72), 2. ლევან ჯაფარიძე (ბეჩო, 1.55,09), 3. ბესიკ ჯაფარიძე (მესტია, 1.58,38). 1996 წელს და უფრო ადრე დაბადებულნი. 1. ნიკოლოზ კოზანაშვილი (ბაკურიანი, 1.35,02), 2. კახა კურტანიძე (ბაკურიანი, 1.36,83), 3. დაჩი ბუჩუკური (აბუ, 1.44,30).</p><p><strong><span style="color: #ff0000;">გიგანტური სლალომი.</span> გოგონები.</strong> 1999-2000 წ.წ. 1. თამარ ბარბარიანი (ბაკურიანი, 1.38,01), 2. ანა ჩართოლანი (მესტია, 1.43,36), 3. ქეთი მიქაბერიძე (ბორჯომი, 1.46,00).</p><p><strong>1997-1998 წ.წ.</strong> 1. ნუცა ხურცილავა (აბუ, 1.29,08), 2. მარიამ ჭკადუა (მესტია, 1.29,35), 3. სალომე კვიციანი (მესტია, 1.31,60).</p><p><strong>1996 წელს და უფრო ადრე დაბადებულნი.</strong> 1. ნატაშა გავა (ბორჯომი, 2.53,86 - ორი ცდის ჯამში), 2. თაკო ბაქრაძე (ბორჯომი, 3.01,46), 3. შორენა ჯორბენაძე (აჭარა, 4.12,20).</p><p><strong>ვაჟები.</strong> 1999-2000 წ.წ. 1. დათო ნაზღაიძე (გუდაური, 1.28,74), 2. გიორგი პაჩოშვილი (აბუ, 1.30,94), 3. გიორგი ქორდოღლიანი (ბაკურიანი, 1.31,22).</p><p><strong>1997-1998 წ.წ.</strong> 1. გიორგი კურტანიძე (ბაკურიანი, 1.25,57), 2. ზაზა ოგბაიძე (გუდაური, 1.27,37), 3. ვიტალი ფერაძე (ბაკურიანი, 1.30,26).</p><p><strong>1996 წელს და უფრო ადრე დაბადებულნი.</strong> 1. ნიკოლოზ კოზანაშვილი (ბაკურიანი, 2.31,86), 2. გალო ჯაფარიძე (აბუ, 2.32,93), 3. შოთა ნათაძე (გუდაური, 2.33,61).</p><p>საქართველოს თასის მე-5 ეტაპი 30-31 მარტს გუდაურში გაიმართება.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>