<p>საქართველოს ნაკრების კაპიტანი რუსებთან მოედანზე შეხლა-შემოხლას არ გამორიცხავს, ოღონდ - მხოლოდ მოედანზე! <br> საქართველოსა და რუსეთის ნაკრებებს შორის ევროპის ერთა თასის მატჩისწინა პრესკონფერენციაზე ჟურნალისტების შეკითხვებს გუნდის კაპიტანმა ირაკლი აბუსერიძემ უპასუხა.</p><p>მისი განცხადებით, 17 მარტს გასამართი შეხვედრისთვის ყველა მორაგბე განსაკუთრებულად ემზადება და ყველა ბოლომდე იბრძოლებს, რათა ქართველი გულშემატკივარი კიდევ ერთხელ გაახაროს.</p><p>გუნდის კაპიტანმა გულშემატკივრებს კორექტულობისკენ მოუწოდა.</p><p>"ჩვენ არ გვინდა, ტრიბუნებიდან ჩვენი მეტოქის შეურაცხყოფა გვესმოდეს. მოედანზე შესაძლოა ყველაფერი მოხდეს, შეხლა-შემოხლაც კი, თუმცა ეს რაგბია, ამ სპორტს დაუწერელი კანონები აქვს. მთავარი პრინციპი კი ის არის, რომ დაპირისპირება მოედანს არ უნდა გასცდეს", - აღნიშნა ირაკლი აბუსერიძემ.</p><p>აღსანიშნავია, რომ რუსეთის ნაკრები 2007 წლის შემდეგ საქართველოში პირველად ჩამოვიდა. 2008 წლის ომის შემდეგ გუნდების შეხვედრები ნეიტრალურ მოედნებზე იმართებოდა.</p>
გენაცვალე ირაკლი,შენ ხარ ვაჟკაცი.