<p>"ბასაზე" გამართული თამაში, რომელმაც ბრძოლისა და ემოციის გარეშე ჩაიარა, ვფიქრობთ, მიმოხილვასაც კი არ იმსახურებს <br> 16.03. ბასა. 600 მაყურებელი</p><p><em><strong>დილა-მეტალურგი 0:1</strong></em></p><p>0:1 სიხარულიძე (83)</p><p>დილა მეტალურგი</p><p>4-5-1 4-5-1</p><p>სკენდერი ბედიაშვილი</p><p>ბეჭვაია ს. თოდუა</p><p>ქარქუზაშვილი გ. კვარაცხელია</p><p>ინწკირველი მახვილაძე</p><p>მეგრელიშვილი ლ. ჯაფარიძე</p><p>კახელიშვილი თექთურმანიძე</p><p>არზიანი ქავთარაძე</p><p>კანდელაკი ი. მაისურაძე</p><p>კაშია რაზმაძე</p><p>ლექვთაძე გავაშელიშვილი</p><p>ჯიქია სიხარულიძე</p><p>მწვრთნელი მწვრთნელი</p><p>თ. მახარაძე კ. ჟორჟიკაშვილი</p><p>დილა</p><p>46. არზიანი - ბ. ჯაფარიძე</p><p>63. კახელიშვილი - ახალკაცი</p><p>71. რ. ჯიქია - ილურიძე</p><p>სათადარიგოები: შეყრილაძე, ალადაშვილი, ნ. ნოზაძე, გურული</p><p>მეტალურგი</p><p>59. თექთურმანიძე - ტატანაშვილი</p><p>59. ქავთარაძე - სეთურიძე</p><p>73. გავაშელიშვილი - გეწაძე</p><p>სათადარიგოები: ბათიაშვილი, ექვთიმიშვილი, მოდებაძე, ჭედია</p><p>არბიტრი: ლ. კვარაცხელია</p><p>რატომღაც გვეგონა, რომ ტურის ცენტრალურ მატჩს ელფერს მხოლოდ მისი ჩატარების ადგილი დაუკარგავდა, მაგრამ სამწუხაროდ, "ბასაზე" ღირებული საერთოდ ვერაფერი ვიხილეთ.</p><p>"დილა" უჩვეულოდ ინერტული იყო, "მეტალურგი" კი მეორე ტაიმში გამოცოცხლდა და შეხვედრის მიწურულს მომწიფებული და მოსალოდნელი გოლიც გაიტანა - <strong>ირაკლი მაისურაძის</strong> ძლიერი დარტყმა ხარიხას მოხვდა, დამატებაზე კი თავი <strong>ირაკლი სიხარულიძემ</strong> გამოიჩინა.</p><p>თამაშმა, ფაქტობრივად, ბრძოლისა და ემოციის გარეშე ჩაიარა. ვფიქრობთ, ეს მატჩი მიმოხილვას საერთოდ არ იმსახურებს. იმედი ვიქონიოთ, მიმდინარე ჩემპიონატში მსგავს სურათს მომავალში ნაკლებად ვიხილავთ, თუმცა ამის დიდი იმედი ნამდვილად არ გვაქვს.</p><p>მხოლოდ იმას შეგახსენებთ, რომ პირველი ეტაპის მიწურულს "დილამ" "მეტალურგს" უმნიშვნელოვანესი სამი ქულა აართვა, 16 მარტს გამარძთულ მატჩამდე მცირე ხნით ადრე კი უცხოურმა ტოტალიზატორებმა წყვილის გამოკვეთილ ფავორიტად "მეტალურგი" დაასახელეს.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
suxora
უნდა გავათრიოთ ეს ფარისეველი მათხოვრები ფედერაციიდან, მათი დამსმელები ხელისუფლებიდან და ჩავატაროთ დასაწყისისთვის არჩევნები, თუ გვინდა ქართულ ფეხბურთს რამე ეშველოს. შსს კიდე გორის დილადან უნდა გავათრიოთ.