<p>ჩვენებურის "მაჰრამმა" აღმოსავლეთ აზიის საკლუბო თასის მესამე ნახევარფინალი ითამაშა და 99:85 გაიმარჯვა <br> 20 მარტს ნიკა ცქიტიშვილის "მაჰრამმა" აღმოსავლეთ აზიის საკლუბო თასის მესამე ნახევარფინალი ითამაშა და 99:85 გაიმარჯვა.</p><p>ეს მოგება საკმარისი აღმოჩნდა გზიდან ასევე ირანული "ზობ აჰანის" ჩამოსაცილებლად და ფინალის საგზურის მოსაპოვებლად - ნახევარფინალური სერია 2 მოგებამდე იყო. ფინალში ირანული "მაჰრამის" მეტოქე ჯერ არ გარკვეულა. მეორე ნახევარფინალში ლიბანის ორი გუნდი იბრძვის: "ალ რიადი" და "ჩამპვილი".</p><p>დავუბრუნდეთ ირანულ დაპირისპირებას, რომლის ერთ-ერთი საუკეთესო მოთამაშეც საქართველოს ნაკრების თავდამსხმელი ნიკა ცქიტიშვილი იყო. "სკიტამ" ეფექტური ორმაგი დუბლი შეასრულა: 22 ქულა და 17 მოხსნა, რასაც 1 დაფარება მიამატა. მისი მონაგარი გაცილებით მსუყე იქნებოდა, ხუთი ჯარიმა რომ არ მიეღო. მან საბოლოოდ 34 წუთი ითამაშა. ქართველი თავდამსხმელი სროლის სიზუსტითაც გამორჩეული იყო: 13 ორქულიანიდან 8 გამოიყენა, 8 საჯარიმოდან - 6.</p><p>დავწერეთ: "ნიკა ერთ-ერთი საუკეთესო" იყოო. გაგიკვირდებათ, კიდევ ვის შეიძლებოდა ჰქონოდა ასეთი ეფექტური სტატისტიკა? ვის და სამად ბაჰრამის, რომელმაც "მაჰრამის" გამარჯვებაში 37-ქულიანი წვლილი შეიტანა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>