<p>ჩემპიონატის მეორე ეტაპის მესამე ტურის ცენტრალურ მატჩში ორივე გოლის ავტორი დინამოელთა გუნდის ფეხბურთელი გახდა <br> საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის მესამე ტურის ცენტრალური მატჩი გაიმართა. "დინამო არენაზე" თბილისის "დინამომ" საქართველოს მოქმედ ჩემპიონ "ზესტაფონს" უმასპინძლა. მატჩი ფრედ 1:1 დასრულდა.</p><p>პირველი ტაიმი უგოლო გამოდგა, ხოლო მეორე ნახევარში მუჯირის ძალისხმევის შედეგად დინამოელთა ფეხბურთელმა ჯაბა ჯიღაურმა ბურთი საკუთარ კარში ჩაჭრა და სტუმრები დააწინაურა - 0:1. მასპინძლებმა ანგარიშის გათანაბრება შეხვედრის მე-80 წუთზე შეძლეს. გატანილი გოლის ავტორი ჩისკო მუნიოსი გახდა. <a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/chempionati/29563-saqarthvelos-chempionati-ii-etapi-iii-turi-quthathurebi-fothshi-damarckhdnen.html" target="_blank"><span style="color: #ff0000;"><em><strong>(ტურის სხვა მატჩები)</strong></em></span></a></p><p><em><strong></p><p>დინამო-ზესტაფონი 1:1 (0:0)</strong></em></p><p>გოლები: 0:1 ჯიღაური (ავტ.47), 1:1 ჩისკო (80)</p><p>გაფრთხილება: გოგუა (25), გორგიაშვილი (59), მუჯირი (64), ღონღაძე (80)</p><p>არბიტრი: გიორგი ვადაჭკორია</p><p>დინამო: ლორია, თომაშვილი, ჯიღაური, კოშკაძე (კოტო 84), მერებაშვილი (რობერტინიო 75), ჩისკო, ტვილდიანი, ხმალაძე, კვეკვესკირი, გოგუა, პაპავა</p><p>მწვრთნელი: გიორგი დევდარიანი</p><p>ზესტაფონი: კვასხვაძე, ონიანი, კობახიძე, ელიავა, ღონღაძე, გორგიაშვილი, მენთეშაშვილი (წინამძღვრიშვილი 78), შარიქაძე (აფციაური 54), გრიგალაშვილი, დვალი, მუჯირი (რაჟამაშვილი 68)</p><p>მწვრთნელი: გიორგი ჭიაბრიშვილი</p><p><strong>სატურნირო მდგომარეობა</p><p></strong>1 ზესტაფონი 16 10 4 2 29-13 34</p><p>2 მეტალურგი 17 10 2 5 25-19 32</p><p>3 დინამო 16 7 4 5 30-23 25</p><p>4 ტორპედო 15 7 3 5 17-13 24</p><p>5 ბაია 16 4 5 7 12-20 17</p><p>6 დილა 16 4 4 8 17-19 16</p><p>7 კოლხეთი 16 3 6 7 9-20 15</p><p>8 მერანი 16 4 2 10 14-26 14</p>