<p>"ატლანტამ" "კლივლენდი" 103:102 დაამარცხა, ჩვენებურმა კი 14 ქულასა და 7 მოხსნას მოუყარა თავი <br> ზაზა ფაჩულიამ ამჯერად ორმაგი დუბლი ვერ შეასრულა, მაგრამ შედეგიანობით მაინც გამოირჩა და რაც არანაკლებ მნიშვნელოვანია, მისმა გუნდმა "ატლანტამ" მეტოქე დაამარცხა.</p><p>"ჰოუქსი" იმ "კლივლენდს" მასპინძლობდა, რომელიც რამდენიმე დღის წინ სტუმრად 103: 87 გაანადგურა. ამის გათვალისწინებით, მორიგი წარმატება არ უნდა გასჭირვებოდა, მაგრამ კლივლენდელებმა დიდი წინააღმდეგობა გაუწიეს მასპინძლებს და შეხვედრა ოვერტაიმში გადაიყვანეს.</p><p>დამატებით დროში კი მაინც ძლიერმა იმარჯვა - ატლანტელებმა 103:102 დაამარცხეს "კავალერზი" და აღმოსავლეთ კონფერენციაში მეექვსე ადგილი გაიმყარეს.</p><p>ფაჩულიამ მოედანზე გატარებული წუთების მხრივ მიმდინარე სეზონის რეკორდი დაამყარა. ქართველმა ცენტრმა მთლიანობაში 48 წუთი ითამაშა და თავი 14 ქულას, 7 მოხსნას, 2 ჩაჭრას და თითო დაფარება-პასს მოუყარა. ზაზამ 12-იდან 5 ორქულიანი და 4-იდან ოთხივე საჯარიმო ჩააგდო. მატჩის საუკეთესო მოთამაშე კი ჯოშ სმიტი გახა - 32 ქულა, 17 მოხსნა, 5 პასი, 3 დაფარება.</p><p>ატლანტელებს 27 მოგება და 20 მარცხი აქვთ. მომდევნო შეხვედრა ფაჩულიას გუნდს 24 მარტს, "ნიუ ჯერსისთან" ელის.<strong></strong></p><p><strong></p><p>gbf.ge</strong></p>