<p>საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრები მომავალი ამხანაგური თამაშებისთვის მზადებას სფფ-ის ტექნიკურ ცენტრ "ბასაზე" აგრძელებს <br> საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრები მომავალი ამხანაგური თამაშებისთვის მზადებას სფფ-ის ტექნიკურ ცენტრ "ბასაზე" აგრძელებს.</p><p>ფეხბურთელები ბაზაზე ჯერ არ ცხოვრობენ და ყოველდღიურ ვარჯიშებზე შინიდან დადიან.</p><p>23 მაისს გუნდს შეუერთდა და პირველი ვარჯიში ჩაატარა გერმანული "ბოხუმის" თავდამსხმელმა <strong>ნიკოლოზ გელაშვილმა</strong>.</p><p>ასე რომ, ვარჯიშზე შემდეგი ფეხბურთელები იყვნენ: <strong>ომარ მიგინეიშვილი, როინ კვასხვაძე, გულვერდ თომაშვილი, გიორგი ფოფხაძე, გურამ კაშია, დავით კვირკველია, ირაკლი მაისურაძე, მერაბ გიგაური, ელგუჯა გრიგალაშვილი, თორნიკე გორგიაშვილი</strong> და <strong>ნიკოლოზ გელაშვილი</strong>.</p><p>რაც შეეხება <strong>გიორგი ლორიასა</strong> და <strong>ირაკლი ძარიას</strong>, რომლებმაც 22 მაისს "დინამოს" შემადგენლობაში საქართველოს თასი მოიგეს, <strong>თემურ ქეცბაიამ</strong> მათ ორდღიანი დასვენების საშუალება მისცა.</p><p>ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ფეხბურთელები საათზე მეტხანს ავარჯიშა და ბოლოს თავადაც ითამაშა მინი-ორკარა. ვარჯიშის დასრულების შემდეგ კი, ნაკრების ფეხბურთელებმა სფფ-ის ოფიციალურ ვებ-გვერდთან კომენტარები გააკეთეს.</p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49934-guram-kashia-irlandia-da-dania-dzlieri-da-saintereso-metoqeebi-arian.html" target="_blank">გურამ კაშია: ირლანდია და დანია ძლიერი და საინტერესო მეტოქეები არიან</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49932-davith-kvirkvelia-irlandiasthan-thamashi-chventhvis-ki-ara-yvelasthvis-rthulia.html" target="_blank">დავით კვირკველია: ირლანდიასთან თამაში ჩვენთვის კი არა, ყველასთვის რთულია</a></p><p>ეროვნული ნაკრები სრული შემადგენლობით 28 მაისს შეიკრიბება და ამავე დღეს თემურ ქეცბაია პრესკონფერენციას გამართავს. ამასთან, მედიას ნაკრების ღია ვარჯიშზე დასწრების საშუალებაც ექნება.</p><p><strong>სფფ-ის პრესსამსახური</p><p><span style="color: #ff0000;">ასევე იხილეთ:</span></strong></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49821-themur-qecbaiam-nakrebis-shekrebaze-28-fekhburtheli-gamoidzakha.html" target="_blank">თემურ ქეცბაიამ ნაკრების შეკრებაზე 28 ფეხბურთელი გამოიძახა </a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49875-qlos-anjeles-geleqsiq-robi-kins-saqarthvelosthan-sathamashod-ar-ushvebs.html" target="_blank">"ლოს ანჯელეს გელექსი" რობი კინს საქართველოსთან სათამაშოდ არ უშვებს</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49810-elguja-grigalashvili-dzmebs-nakrebshi-erthad-thamashi-ar-gveghirsa.html" target="_blank">ელგუჯა გრიგალაშვილი: ძმებს ნაკრებში ერთად თამაში არ გვეღირსა</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/49265-merab-gigauri-erovnul-nakrebshi-mokhvedra-chemkhela-bitcisthvis-bevrs-nishnavs.html" target="_blank">მერაბ გიგაური: ეროვნულ ნაკრებში მოხვედრა ჩემხელა ბიჭისთვის ბევრს ნიშნავს </a></p>
სამტრედია-დინამო (თბ) 2:1 - ნერვების თამაში [VIDEO]
ტრანსფერი არ იქნება - თბილისის "დინამო" პაოკ-თან უფორვარდოდ ითამაშებს?
"ანორთოსისმა" თემურ ქეცბაია გაათავისუფლა
საქართველოს თასი. 1/8-ფინალი: მესამელიგელი მეოთხედფინალში!