<p>გიორგი დარასელიას გაწვრთნილებმა "როსტოვთან" ორრაუნდიანი დაპირისპირება უშანსოდ დათმეს <br> გიორგი დარასელიას გაწვრთნილმა "სკა-ენერგიამ" რუსეთის პრემიერლიგაში გადამსვლელ პლეი ოფში "როსტოვთან" ორრაუნდიანი დაპირისპირება წააგო და მომავალ სეზონს კვლავ პირველ ლიგაში გაატარებს.</p><p>სტუმრად ორბურთიანი სხვაობით წაგებული მატჩის შემდეგ ხაბაროვსკის "ქართველთა გუნდს" იმედად 3 ივნისს, საკუთარ კედლებში გასამართი მატჩი რჩებოდა, თუმცა დარასელიას შეგირდებმა ვერც საპასუხო შეხვედრაში ივარგეს და ანგარიშით 0:1 დამარცხდნენ.</p><p>ერთადერთი გოლი სტუმართაგან დანკო ლაზოვიჩმა მეორე ტაიმში გაიტანა. მატჩის მიწურულს "როსტოვი" კაცნაკლული დარჩა, თუმცა "სკა-ენერგიამ" ვერც პრესტიჟის გოლის გატანა მოახერხა.</p><p>საგულისხმოა, რომ გიორგი დარასელიამ "როსტოვთან" საპასუხო მატჩში ქართველთაგან მხოლოდ შოთა გრიგალაშვილი ათამაშა, რომელიც 77-ე წუთზე შეცვალა.</p><p>სათადარიგოთა შორის დარჩა გუნდის თავდამსხმელი ოთარ მარცვალაძე.</p><p><span style="color: #ff0000;"><strong>ასევე იხილეთ:</strong></span></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/50260-giorgi-daraselias-miznis-misaghtsevad-didi-brdzola-moutsevs.html" target="_blank">გიორგი დარასელიას მიზნის მისაღწევად დიდი ბრძოლა მოუწევს</a></p>
ქართველები ევროპის მიღმა: ჩაალაგეთ ბარგი, ყაზახეთში მივდივართ!