<p>დინამოელები ახალი სეზონისთვის მზადების ერთ-ერთ ეტაპს ავსტრიაში გაივლიან <br> დინამოელები ახალი სეზონისთვის მზადების ერთ-ერთ ეტაპს ავსტრიაში გაივლიან.</p><p>გუნდი ავსტრიაში 19 ივნისს გაემგზავრება და ცილერტალში, ქალაქ მაირჰოფენში მდებარე ოთხვარსკვლავიან სასტუმრო SportHotel Manni-ში დაბინავდება.</p><p>შეკრებაზე 4 სპარინგი იგეგმება.</p><p>თბილისის "დინამოს" სავარაუდო მეტოქეები იქნებიან:</p><p><span style="text-decoration: underline;">20 ივნისი</p><p></span>"დინამო", კიევი</p><p><span style="text-decoration: underline;">23 ივნისი</p><p></span>"შახტარი", დონეცკი</p><p><span style="text-decoration: underline;"></p><p>27 ივნისი </span></p><p>"კლუჟი", რუმინეთი</p><p><span style="text-decoration: underline;"></p><p>30 ივნისი</span></p><p>"კრასნოდარი", რუსეთი</p><p>"დინამო" საქართველოში 2 ივლისს დაბრუნდება.</p><p>აქვე გეტყვით, რომ საქართველოს მოქმედი ჩემპიონი პირველ სპარინგ-მატჩს თბილისში, "დინამო არენაზე" გამართავს. ქართული გუნდის მეტოქე სომხეთის ჩემპიონატის გამარჯვებული "შირაქ გიუმრი" იქნება. მატჩი 17 ივნისს, 18:00 საათზე ჩატარდება, შეხვედრაზე დასასწრები ბილეთი კი 2 ლარი ეღირება.</p><p><strong></p><p>მომზადებულია fcdinamo.ge-ს მიხედვით</strong></p>