<p>გასულ უქმეებზე საქართველოს მოჭადრაკე ვაჟთა ეროვნულ ჩემპიონატში მორიგი ორი ტურის პარტიები გათამაშდა <br> გასულ უქმეებზე საქართველოს მოჭადრაკე ვაჟთა ეროვნულ ჩემპიონატში მორიგი ორი ტურის პარტიები გათამაშდა.</p><p>მე-4 ტურში ზედიზედ მე-4 გამარჯვება იზეიმა დავით ჯოჯუამ, რომელმაც შავი ფიგურებით გიგა ყუფარაძე დაამარცხა.</p><p>უახლოესი მდევრები - კონსტანტინე შანავა და ლუკა პაიჭაძე ყაიმებს დასჯერდნენ, შესაბამისად, გაიოზ ნიგალიძესა და მერაბ გაგუნაშვილთან. ასევე, დაზავდნენ მიხეილ მჭედლიშვილი და დავით ლომსაძე; ხოლო ლევან ფანცულაიამ - დავით ზარქუას, დავით მაღალაშვილმა კი ფრიდონ ყალაგაშვილს აჯობა.</p><p>დაძაბულად წარიმართა 16 ივნისის, მე-5 ტურის შეხვედრები. ერთპიროვნული ლიდერის წინსვლა მაღალაშვილმა შეაფერხა - მეტოქეები 23-ე სვლაზე მშვიდობიანად დაშორდნენ ერთმანეთს.</p><p>სამაგიეროდ, პაიჭაძემ და შანავამ იყოჩაღეს - შავი ფიგურებით ლომსაძეს და ყალაგაშვილს გააჩერებინეს საათები. ახლა მეწინავესთან ისევ ნახევარ-ნახევარი ქულა აშორებთ. ნიგალიძემ თეთრი ფიგურებით ჩემპიონატის რეიტინგფავორიტი მიხეილ მჭედლიშვილი 42-ე სვლაზე დაამარცხა. მე-10 სვლაზე (!) შეთანხმდნენ ყაიმზე ზარქუა და ყუფარაძე, ხოლო ლევან ფანცულაიამ 98-ე სვლაზე მერაბ გაგუნაშვილს მოუგო.</p><p>ხუთი ტურის შემდეგ: ჯოჯუა - 4,5, პაიჭაძე, შანავა - 4-4, ნიგალიძე - 3,5, ფანცულაია - 3, გაგუნაშვილი, მჭედლიშვილი, ყუფარაძე - 2,5-2,5, მაღალაშვილი - 2, ლომსაძე - 1, ზარქუა - 0,5, ყალაგაშვილი - 0 ქულა.</p><p>17 ივნისს, მე-6 ტურში ითამაშებენ: ყუფარაძე - მაღალაშვილი, შანავა - ჯოჯუა, მჭედლიშვილი - ყალაგაშვილი, პაიჭაძე - ნიგალიძე, ფანცულაია - ლომსაძე, ზარქუა - გაგუნაშვილი.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
ქომაგი
დავით ბოლომდე!!!