<p>თურქეთსა და საფრანგეთში მხატვრულ ტანმოვარჯიშეთა საერთაშორისო ტურნირები გაიმართა <br> თურქეთსა და საფრანგეთში მხატვრულ ტანმოვარჯიშეთა საერთაშორისო ტურნირები გაიმართა.</p><p>შეჯიბრებებში ქართველი სპორტსმენებიც მონაწილეობდნენ. სტამბულში 10 ქვეყნის წარმომადგენლებმა მოიყარეს თავი. ჩვენებურთაგან, ბელა კობალაძისა და ინგა კიკვაძის ხელმძღვანელობით, 16-წლამდელებში თავი გამოიჩინა გაბრიელა ხვედელიძემ, რომელმაც მრავალჭიდში 58,75 ქულით პირველი ადგილი დაიკავა და მთავარი პრიზი მოიპოვა.</p><p>გამარჯვებულს 8 ქულით ჩამორჩა უკრაინელი ვერონიკა ვოზნა. მესამე ადგილზეც მისი თანაგუნდელი კატერინა ჩერნოვუ გავიდა - 47,05 ქულა.</p><p>უფროსების მრავალჭიდში 49 ქულით მეორე ადგილი ხვდა თბილისელ თამარ ჭანტურიძეს, რომელიც თურქ ბასაკ ერტეკინს 3,6 ქულით ჩამორჩა.</p><p>2002 წელში დაბადებულთა შორის ბურთითა (12,6) და რგოლით (12,8) ვარჯიშში პირველი ადგილები ერგო თამუნა ხელაძეს. 2003 წელს დაბადებულებში მეორე ადგილებზე გავიდნენ ქეთევან არბოლიშვილი (უსაგნოდ ვარჯიშში - 10,65) და ნიტა ლომიძე (რგოლით - 9,9), ხოლო სალომე ოქროპირიძემ სახტუნელათი (9,35) მესამე ადგილი დაიკავა.</p><p>კალეში (საფრანგეთი) თინათინ ნადირაშვილმა და თამილა ტლაშაძემ სამი სპორტსმენი წაიყვანეს: უფროსებში ლიანა ცეცაძემ მრავალჭიდში (64,4 ქულა) ყველას აჯობა. იგი, ასევე, პირველი იყო რგოლით (16,0), ბურთითა (15,75) და გურზებით (17,0), ხოლო ბაფთით (14,9) - მეორე.</p><p>მრავალჭიდში ვერცხლი ხვდა კანადელ ანაბელა კოვაჩს (62,55), ხოლო თბილისელ მედეა გათენაძეს 61,75 ქულით მესამე ადგილი ერგო.</p><p>16-წლამდელებში სოფიო ფარულავა გამოდიოდა. მრავალჭიდში მანაც 57,6 ქულით მეორე ადგილი დაიკავა (პირველ ადგილზე რუსი მარგარიტა მეჟინა გავიდა - 58,25), სამაგიეროდ, ბურთით, გურზებითა და ბაფთით ოქროს მედლები დაიმსახურა, რგოლით ვარჯიშში კი ვერცხლით დაკმაყოფილდა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
nino
ლამაზი კოსტუმი აცვია.ძალიან ძლიერი ტანმოვარჯიშეა.
გაბრიელა ძალან ნიჭიერი ტანმოვარჯიშეა.მან ახალი სიტყვა თქვა ქართულ ტანვარჯიშის სინამდვილეში.ყოჩაღ გაბი. მადლობა მის მრწრთვნელებს.
ᓡᓐᓚᓝᓛᓔ ᓤᓐᓟᓐᓕᓐ: ᓔᓠᓗᓘ ᓝᓪᓜᓔᓑᓐ ᓣᓙᓕᓔ ᓐᓕᓘᓡᓠᓣᓚᓔ
ოთხი ფერიის რვა ჯილდო "ზღვის თასზე"