<p>10 თებერვალს საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მატჩების ჩაწყობაში ეჭვმიტანილი მსაჯების სასამართლო პროცესი გაიმართა <br> 10 თებერვალს საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მატჩების ჩაწყობაში ეჭვმიტანილი მსაჯების სასამართლო პროცესი გაიმართა.</p><p>სასამართლოს გადაწყვეტილებით, ყველა მსაჯთან საპროცესო შეთანხმება გაფორმდა. 8 დაკავებული მსაჯიდან ხუთს (<strong>ალექსანდრე გუნთაძე, ზვიად ასკარ-ოღლი, თეიმურაზ ხუჭუა, თორნიკე გვანცელაძე, ირაკლი ურუშაძე</strong>) დაკავებიდან 9 თვის განმავლობაში საკანში დარჩენა მოუწევს. მათ ასევე მოუწევთ 3-3 ათასი ლარის გადახდა.</p><p>ახლა დანარჩენ სამ არბიტრზე ვთქვათ: <strong>ონისე მოლოდინაშვილს</strong> წლითა და 2 თვით შეეფარდა პატიმრობა, პლუს ამას, 2 000 ლარსაც გადაიხდის.</p><p><strong>ოთარ ხეცაძესა</strong> და <strong>მამუკა ურუშაძეს</strong> ერთწლიანი სასჯელი შეეფარდათ; ამასთან, ხეცაძეს 15 000 ლარის, ხოლო ურუშაძეს 10 000 ლარის გადახდა ეკისრებათ.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>