<p><p>გრენობლის ქალ ჩოგბურთელთა საერთაშორისო ტურნირი (25 ათასი დოლარი) ქართული ტრიოსთვის წარმატებულად მიმდინარეობს.</p> <br> <p>გრენობლის ქალ ჩოგბურთელთა საერთაშორისო ტურნირი (25 ათასი დოლარი) ქართული ტრიოსთვის წარმატებულად მიმდინარეობს. ჩვენებურებმა ჯერ საკვალიფიკაციო ბატალიები გადალახეს, შემდეგ კი ძირითადი ბადის პირველი წრეში მოგებებით დაიწყეს.</p> <p> </p> <p>22 წლის თათია მიქაძემ (292) ტურნირის ერთ-ერთი მთავარი სენსაცია მოახდინა - მან მე-6 ნომრად განთესილ იტალიელ ანა ფლორისს (165) მოუგო - 7:6 (1), 3:6, 6:3. მერვედფინალში გასვლისთვის თათიამ 8 სარეიტინგო ქულა გაინაღდა. შეგახსენებთ, რომ, წესით, თათიას გრენობლის ტურნირის ძირითად ბადეში არ უნდა ეასპარეზა, რადგან ფინალურ საკვალიფიკაციო წრეში დამარცხდა, თუმცა თამაშის უფლება მან "იღბლიანი დამარცხებულის" სტატუსით მოიპოვა და რეიტინგში 130 საფეხურით წინ მდგომი ჩოგბურთელიც გამოთიშა.</p> <p> </p> <p>მიქაძეს არც მაკა ჩახნაშვილი (257) ჩამორჩა, რომელმაც ფრანგ ფლორენს ჰარინგს (878) აჯობა, რომელიც "უაილდ ქარდით" იყო გრენობლში მიწვეული, მაკამ ორ სეტში მოიგო - 6:1, 6:4. სოფიო შაფათავა (281) მასპინძელ ჟული კოინს (203) ეთამაშება.</p><p>წყვილთა ბადეში შაფათავასა და მიქაძის წყვილი ვერ გაუმკლავდა კეტი ო'ბრაიენისა (დიდი ბრიტანეთი, 173) და ლიანა-გაბრიელა უნგურის (რუმინეთი, 160) დუეტს - 4:6, 7:6 (8), 12:14.</p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p>.</p></p>