<p>გუშინ ანთალიაში ქუთაისის "ტორპედო" მეორე საკონტროლო მატჩში რუმინეთის ჩემპიონატის მეხუთეადგილოსან ”გაზ მეთანს” დაუპირისპირდა</p><p><br> გუშინ ანთალიაში ქუთაისის "ტორპედო" მეორე საკონტროლო მატჩში რუმინეთის ჩემპიონატის მეხუთეადგილოსან ”გაზ მეთანს” დაუპირისპირდა.</p><p>კლუბის პრესსამსახურის ინფორმაციით, მე-12 წუთზე ”ტორპედო" გია მეგრელაძემ ლუკა გუგუჩიას გადაცემის შემდეგ დააწინაურა.</p><p>მე-60 წუთზე რუმინელებს მეკარე ომარ მიგინეიშვილის შეცდომით შეეძლოთ ესარგებლათ, მაგრამ ”გაზ მეთანის” ფორვარდმა კარს ააცილა.</p><p>ზედიზედ მეორე მატჩია, ”ტორპედოს" მოთამაშეს მოედნიდან აძევებენ - ამჯერად წითელი ბარათი ლევან ბაკურაძეს უჩვენეს, მაგრამ მსაჯმა ქუთაისელებს ნება დართო, ის გივი ჩხეტიანით შეეცვალათ.</p><p>86-ე წუთზე ნიკა მაისურაძის ჩაწოდებული ბურთი კარისკენ ნიკა საბანაძემ გაგზავნა, მაგრამ რუმინელები გოლისგან მეკარემ იხსნა.</p><p>90-ე წუთზე ქუთაისელები დაცვაში შეცდნენ და ალინ ლიტუმ ”გაზ-მეთანი" წაგებისგან იხსნა - 1:1.</p><p>"ტორპედო": მიგინეიშვილი, თოდუა, მაჭავარიანი, ჩიკვილაძე, ფოფხაძე, თარხნიშვილი (56. დიღმელაშვილი), ბაკურაძე(69. ჩხეტიანი), გურული (46. დათუნაიშვილი), გუგუჩია(58. მაისურაძე), კვარაცხელია (63. საბანაძე), მეგრელაძე (79. კემუხტაშვილი).</p><p>მომდევნო შეხვედრას ”ტორპედო” 29 იანვარს რუსეთის პირველლიგელ ხაბაროვსკის ”სკა-ენერგიასთან” გამართავს.</p><p>.</p>