<p>ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის პრეზიდენტმა ჯილდო პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძისგან დღეს მიიღო <br> ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის პრეზიდენტ მარიუს ვიზერს ღირსების ორდენი გადაეცა. პრეზიდენტისა და საქართველოს სახელით ვიზერმა ჯილდო საქართველოს პარლამენტში, პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძისგან დღეს მიიღო.</p><p>როგორც დავით ბაქრაძემ განაცხადა, მარიუს ვიზერი ქართული ძიუდოს სკოლის გულშემატკივარია და დიდი დამსახურება მიუძღვის ქართული ძიუდოს წინაშე. ბაქრაძემ ხაზი გაუსვა ვიზერის დამსახურებას 2015 წელს ახალგაზრდული ოლიმპიური თამაშების საქართველოში ჩატარების გადაწყვეტილებაში.</p><p>დღესვე მარიუს ვიზერმა ბაქრაძეს ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის ჯილდო გადასცა. მისი თქმით, საქართველოში ძიუდოს დიდი ტრადიციები აქვს და სპორტის ამ სახეობას მთავრობაც უჭერს მხარს.</p><p>მარიუს ვიზერი დარწმუნებულია, რომ საქართველო ღირსეულად უმასპინძლებს ყველა დიდ სპორტულ შეხვედრას.</p><p>პარლამენტიდან მარიუს ვიზერი სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამინისტროში მივა, სადაც მინისტრ ლადო ვარძელაშვილს შეხვდება.</p><p><strong>მომზადებულია "ინტერპრესნიუსის" მიხედვით</p><p>.</strong></p>